Uygulama Mağazaları İçin Flappy Bird MücadelesiDestek: Test Link
Mobil Dünya

Bir Flappy Bird fırtınası geldi geçti ancak, izleri halâ devam ediyor. İki teknoloji devi Apple ve Google, Flappy Bird’ün uygulama mağazalarına eklenen ‘çakma’ versiyonlarıyla mücadele ediyor.

Günde 50 bin dolar gelir elde eden Flappy Bird’ün yapımcısı tarafından uygulama mağazalarından kaldırılmasıyla birlikte oyunun popülerliğinden dolayı benzer uygulamalar, uygulama mağazalarına yüklenmeye başladı. Apple ve Google’ın, kendi uygulama mağazalarına gelen ‘çakma’ Flappy Bird oyunları ile uğraştığı belirtiliyor.

Flappy-Bird-klonlari-webeyn

İçerisinde “Flappy” geçen oyunlar, bazı yazılımcıların belirttiğine göre Apple ve Google tarafından reddediliyor. Reddettikleri söylense de Apple ile Google’ın kullanıcıları kandırma amacı taşıyan, yanıltıcı ve içerisinde “Flappy” bulunduran oyunların geri çevrildiği belirtiliyor.

Ek olarak, Flappy Bird’ü halen oynamak isteyen kullanıcılar için uygulama mağazalarında Flappy Fish, Floppy Bird ve Flappy Pig gibi çok sayıda benzer oyunun yer aldığını belirtelim. Yine de çok sayıda çakma Flappy Bird’ün olduğunu düşünürsek, tamamen engellenmeleri zor gibi gözüküyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.