USB’nizin İçindeki Virüslerin Arasından Dosyalarınızı AlınDestek: Test Link
Bilgisayar, Nasıl Yapılır?

Taşınabilir belleğinizin içinde virüs var ve kurtarmanız gereken dosyalarınız mı var? Çözümü burada..

Taşınabilir belleğinizde virüs var diyelim. Ve kurtarmanız gereken dosyalarınız olabilir. Virüs programı olan bir bilgisayara o taşınabilir belleğinizi taktığınızda virüslü dosyaları temizleyecektir. Dolayısıyla kurtarmanız gereken dosyalar da silinebilir virüs bulaştığı için.

Bu yazımızda, virüslü taşınabilir belleğin içindeki dosyaları, virüslere dokunmadan alacağız 🙂 Çok basit bir yöntem ile bunu yapıyoruz.

Masaüstüne bir Winrar oluşturuyorsunuz. Winrar’a giriyorsunuz, geri yani backspace tuşuna basarak bilgisayarım klasörüne gidiyorsunuz ve taşınabilir belleğinizin içine giriyorsunuz. Winrar ile girdiğiniz için, virüsler gözükecektir. Ve güzel yanıda, bilgisayarınıza bulaşmayacaktır.

Direk bilgisayarımdan taşınabilir belleğinizin içine girerseniz virüsler bulaşabilir. Ama Winrar ile içine girdiğinizde virüslere sadece yakından bakmış oluyorsunuz 🙂

Winrar ile taşınabilir belleğinizin içine girdiğinizde autorun.exe ya da diğer başka exe uzantılı yabancı dosyalar görürseniz bilinki onlar virüstür. Direk silin ve sonra bilgisayarımdan içine girin.

Örnek olarak, bilgisayarımıza taşınabilir belleği taktık. Devamını nasıl yapıyoruz? İzleyiniz..

Videolu Anlatım

Yorumlar

 1. meraba arkadslar paylaşımınız için teşekkürler emeğinize sağlık ama benm virüsler temizlenmiyo :/ başka napabilirm yardımcı olablecek olan var mı??

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Merhaba,
   Bu yöntemle olmuyorsa geriye başka yapacak birşey kalmıyor maalesef. Bilgisayarım’dan flash belleğinize sağ tıklayıp biçimlendir’e girin ve biçimlendirin. En sağlıklısı bu olacaktır..
   Sevgiler.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 2. hümeyra

  exe. olan dosyaları silmeden önce kendi klasörlerim gözüküordu silince hepsi gitti tüm verilerimi kaybettiim sanırım=(ama hala belleğim dolu gözüküyor

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. murat çüçen

  Bu verdiğiniz bili için çok teşekkür ederim işime çok yaradı. Ne kadar sevindiğimi bilemezsiniz.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Büşra

  Gerçekten işe yaradı ve virüslerin silindi. Ama şimdi farklı bir sorun oluştu. Flash disk taktığımda dosyalarım gözükmüyor,winrardan tekrar baktığımda dosyalarım gözüküyor neden böyle oldu ve düzelmesi için napabilirim ? Lütfen yardım edin.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Merhaba,
   Gözükmemesinin iki sebebi olduğunu düşünüyorum. Ya virüs var yine, ya da araçlar – klasör seçeneklerinden gizli dosyaları göster’i işaretleyip kaydedin. Gizli olduklarından dolayı gözükmüyor olabilirler. Bu da değilse söylediğim gibi maalesef yine virüs.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Büşra

  Gizli dosyalarım yoktu,açıktaydı hepsi.Winrardan girdiğimde dosyalarım falan gözüküyor ve rahatlıkla açılıyor virüs varken açıkmıyordu.Ve şuan virüs gözükmüyor.Başka ne gibi yollar izleyebilirim Atakan bey.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Anladım. Winrar’dan başka bir çözüm öneremiyorum şimdilik. Bu tür şeylerde canlı olarak görmeden birşey önermek de zor oluyor maalesef. WinRar’dan girip içindeki belgelerinizi masaüstüne atmayı deneyin sürükleyerek. Sonra biçimlendirin belleğinizi. Böylelikle çözülmesi gerekiyor bir sonrakinde. Umarım çözüme kavuşur, iyi çalışmalar dilerim.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Büşra

  Onuda denemiştim galiba ama tekrardan denemekte fayda var. Olmazsa gene sonuç alamazsam yine tekrardan buraya gelicem gibi gözüküyor 🙂 ilgilendiğiniz için teşekkür ederim Atakan bey iyi akşamlar.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.