Ucuz iPhone Gelecek mi?Destek: Test Link
Mobil Dünya

Apple

Apple‘ın alt seviye için çıkaracağı düşünülen ucuz iPhone modeli iddiaları her geçen gün artıyor. Apple yetkilisi bu konuya çok net yanıt verdi.

phil-schiller_webeynTeknoloji devi Apple‘ın iPhone alacak durumu olmayan ama son teknolojiyi isteyen alt seviye için ucuz iPhone modeli çıkaracağı iddia ediliyordu. Şimdiye kadar bu konuyla ilgili Apple tarafından hiçbir açıklama yapılmamıştı ancak Apple’ın pazarlamasından sorumlu Phil Schiller, verdiği bir röportajla bu konuya çok net yanıt verdi.

Apple yetkilisi Paul Schiller, “Ucuz akıllı telefonlar ne kadar popüler olursa olsun, bu hiçbir zaman Apple ürünlerinin geleceği olmayacak. Esasen, Apple’ın pazar payı sadece yüzde 20 civarında olsa da, kârın yüzde 75’i bize ait.” açıklamalarında bulundu.

Bu açıklamalar üzerine Apple‘ın alt seviye için ucuz iPhone çıkaracağı iddiaları da rafa kaldırılmış oldu. 8-11 Ocak tarihleri arasında gerçekleşen Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2013‘den önce ortaya atılan “ucuz iPhone” iddiaları, yeni cihazların tanıtıldığı fuarı gölgede bırakmıştı.

Yorumlar

  1. Kim ne derse desin Steve Jobs’un ölümü sonrası Apple büyük bir kan kaybı yaşadı. Bu zaman geçtikçe çok daha net bir şekilde görülecektir bence. Ucuz iPhone bir kenara, dünyanın parasına satılan iPhone 5’in ekranının dayanıksızlığını görmek gerekir.

    Thumb up 0 Thumb down 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.