Ucakbileti.com’dan Türkiye’nin Uçuş VerileriDestek: Test Link
İnternet, Kurumsal

2011 yılında 250.000 USD gibi dikkat çekici bir bedelle satın alındıktan sonra 2013 yılında seri girişimci Orkun Tekin tarafından satın alınan Ucakbileti.com, 2014 yılı itibariyle uçak bileti satışlarına başlamış bulunuyor.

Arama motorlarında “uçak bileti” araması için oldukça ideal bir alan adı olan Ucakbileti.com, yapılan etkili arama motoru optimizasyonu çalışmalarının da desteğiyle organik sonuçlardan oldukça fazla trafik sağlamaya başlamış.

Başta Thy, Atlasjet, Pegasus, SunExpress, Anadolujet ve Onurair olmak üzere farklı havayollarına ait biletlerin satın alınabildiği site, uçak bileti almak isteyenlerin mutlaka ziyaret ettiği siteler arasına girmeyi başarmış.

Ucakbileti.com proje liderliğini yapan İbrahim Bakış’ın verdiği bilgilere göre Ucakbileti.com geçtiğimiz 9 ay içerisinde çok ciddi bir ziyaretçi trafiği ve ticaret hacmi yakalamış gözüküyor. Bugüne kadar 45.000’den fazla kişi Ucakbileti.com’dan aldığı biletle uçuş yapmış. Bilet satın alanların %32’si 25-65, %30’u 12-24, %15’i 65 üzeri, %23’ü ise 12 yaş altında yer alıyor.

Bugüne kadar yapılan sorgu adedi 6 milyona yaklaşmış durumda. En fazla sorgulama ise İzmir’den yapılmış. Ziyaretçi sayısı 3 milyonu aşan siteden 20.250 tek yön, 13.343 gidiş dönüş bilet satın alınmış.

Müşteri devamlılık yüzdesininin %24.5’e ulaşması Ucakbileti.com’un kullanıcılarının aldığı hizmetten memnuniyetinin bir göstergesi niteliğinde. Uçak bileti satın alma işlemlerinde cihazların payına bakıldığında şu bilgileri görüyoruz; %76,25 bilgisayar, %12,25 mobil cihaz, %11,50 tablet. Yakın zamanda yayınlanacak olan Ucakbileti.com mobil uygulamalarının mobil oranları artıracağını söyleyebiliriz. Ucakbileti.com’da en fazla Salı günleri bilet satın alınıyor. Uçuş noktaları açısından değerlendirme yapıldığında yurt içinde Antalya, yurt dışında ise Paris en popüler şehirler.

Havayolu ile seyahat edecek olan yolcuların çoğunluğu Uçak Bileti bulabilmek için farklı havayolu şirketlerinin bilet fiyatlarını inceliyor. Farklı hava yolu şirketlerine ait biletleri görebilmek, fiat karşılaştırması yapmak, bileti satın almak gibi tüm işlemlerin tek bir noktada yapılabilmesi oldukça önemli bir ihtiyaca cevap veriyor.

Uçak bileti satışı için olabilecek en ideal alan adı ve internet girişimciliği, dijital mecralar, uçak bileti satışı konusunda deneyimi bir ekibin bir araya gelmesi ile hayata geçen Ucakbileti.com’un geçtiğimiz 9 ayda elde ettiği sonuçlar, mobil uygulamaların da yayına girmesi ve marka bilinirliğinin artmasıyla birlikte artarak devam edecek gibi gözüküyor.

Advertorial

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.