Ubuntu İşletim Sistemine Sahip Mobil Cihazlar 2014’te GeliyorDestek: Test Link
Mobil Dünya

Ubuntu_logo2_webeyn

Canonical adlı yazılım şirketi, Ubuntu‘nun akıllı telefonlar için geliştirilen versiyonunu tanıttı. İlk cihazlar 2014 yılında geliyor…

Ubuntu’nun mobil versiyonu, Android işletim sistemine ait çekirdek ve sürücüleri kullanıyor. Aynı zamanda Java Sanal Makinesi’si kullanmayan ve telefonu tüm gücüyle kullanmayı vadeden Ubuntu mobil işletim sistemi, x86 ve ARM işlemcileri destekliyor.

Ubuntu_phone_webeyn

Henüz sadece Samsung tarafından üretilen Galaxy Nexus için desteği bulunan Ubuntu mobil işletim sistemi, akıcı bir şekilde çalışıyor ve yazılımın sahip olduğu farklı özellikleri barındırıyor.

Bilgisayar alanında en popüler işletim sistemlerinden biri olan Ubuntu, mobil piyasada da boy göstermeyi ve başta kurumsal olmak üzere mobil alana hızlı bir giriş yapmayı hedefliyor.

Tasarım açısından bakıldığından Ubuntu, kullanıcılara dinamik ve farklı bir ana ekran sunması sebebiyle Windows Phone, Android ve iOS işletim sisteminden ayrılıyor.

Ubuntu işletim sistemine sahip akıllı telefonlar, 2014‘ün başında kullanıcılara sunulacak. Ubuntu’ya sahip ilk akıllı telefonların büyük ‘mobil’ üreticiler tarafından geliştirilmesi bekleniyor.

Video

Yorumlar

  1. Google Play

    Ubuntu Bootable USB nasıl oluşturulur?: Linux kaynaklı işletim sistemlerini çok merak ediyorum

    Thumb up 0 Thumb down 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.