Twitter’ın Video Uygulaması Vine, Instagram’ı SolladıDestek: Test Link
Sosyal Ağlar

Vine, Instagram’ı geride bıraktı.

Bir süre önce Twitter bünyesine katılan ve 6 saniyelik kısa videolar kaydedip kolayca paylaşmaya imkân tanıyan Vine, büyümesini hızla sürdürerek Twitter‘da yapılan günlük medya paylaşımı konusunda Instagram‘ı geride bıraktı.

7 Haziran Cuma günü itibariyle 2.5 milyonu bulan Vine bağlantı sayısının yanında Instagram‘ın paylaşılan bağlantı sayısı 2.2 milyonda kaldı.

Vine-for-Android-webeyn

Hatırlarsanız bir süre önce Instagram, Twitter Cards desteğini çekmişti ve o günden beri Twitter‘da paylaşılan Instagram fotoğraflarının ön izlemesi görünmüyor. Twitter Cards sayesinde kullanıcılar, paylaşılan Instagram fotoğraflarını bağlantıya tıklamadan direk görüntüleyebiliyordu. Paylaşılan Instagram bağlantı sayısının azalmasındaki en önemli neden bu olabilir.

Vine‘ın paylaşılan bağlantı sayısının ve kullanımının artmasınında en önemli nedenlerinden birisi ise, geride bıraktığımız günlerde yayınlanan Android uygulaması. Aynı zamanda Twitter üzerinde paylaşılan Vine videoları, bağlantılara tıklamadan o tweet içerisinde kolayca izlenebilmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.