Twitter’daki Onaylı Hesaplara Ne Oluyor? MTV de Hacklendi!Destek: Test Link
Sosyal Ağlar

Twitter

Popüler sosyal ağ ve mikroblog sitesi Twitter‘da hack girişimleri devam ediyor. 2 gün içerisinde fast food markası Burger King ve otomobil üreticisi Jeep‘den sonra ABD kaynaklı müzik kanalı olan MTV‘nin de Twitter hesabı hacklendi.

2 Şubat tarihinde yaklaşık 250.000 Twitter kullanıcı hesabının ele geçirildiği haberlerinden sonra Twitter Bilgi Güvenliği Direktörü Bob Lord’un açıklamaları durumun ciddiyetini gösteriyordu ancak kimse bu kadarını beklemiyordu. Twitter, tedbir için 250.000 hesap için e-posta gönderip şifrelerini değiştirmelerini söylemişti ama görünüşe göre bu yöntem hiç yeterli olmadı.

Dün ABD’li fast food markası Burger King‘in onaylı Twitter hesabının hacklenip McDonald‘s amblemi koyulmuştu ve yetkililer kısa süre içerisinde durumu fark edip hesabı askıya almıştı.

Twitter Bilgi Güvenliği Direktörü Bob Lord‘un “çok bilgili” olarak adlandırdığı hackerlar Burger King ile yetinmeyerek bugün otomobil üreticisi Jeep ve ABD kaynaklı müzik kanalı olan MTV‘nin de Twitter hesabını hackledi.

Hackerlar, otomobil üreticisi Jeep‘in Twitter hesabındaki profil resmine Cadillac’ın logosunu koydu. Bu olaydan hemen sonra ise ABD kaynaklı müzik kanalı olan MTV‘nin de Twitter hesabını hacklendi ve ismi “HACKED MTV” olarak değiştirildi ancak iki olay da yetkiler tarafından kısa süre içinde fark edildi.

ayrac

Önümüzdeki günlerde başka onaylı profillerin de hackleneceğini tahmin ediyoruz. Sizce sıradaki kim?

Yorumlar

  1. Ama gerçekten komik hack olaylarıydı 😀 Bayağı gülmüştüm Burger King hesabını hackleyen kişinin attığı tweetlere. Jeep hesabındaki Cadillac logosuda bayağı güldürdü 😀 MTV için de güzel bir şey düşünülebilirdi.

    Thumb up 0 Thumb down 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.