Twitter’da Yapılan HatalarDestek: Test Link
İnternet

Twitter banner

Daha iyi ve doğru bir Twitter kullanıcısı olmak için dikkatli olmak gerek. Twitter’da takipçilerinizi kaybetmemek ve hata yapmamak için ne yapmak gerekiyor?

Hiçbir şey paylaşmıyor musunuz?
Twitter profiliniz üzerinden hiçbir twit atmıyor ve hiçbir şey paylaşmıyorsanız, bu durum takipçilerinizin pek hoşuna gitmez. Paylaşım yapmak, twit atmak şart.

Sürekli / ard arda twit paylaşmak
Olur olmadık ve sürekli hiç durmadan twit paylaşıyorsanız, takipçilerinizin hiç hoşuna gitmez. Dikkat etmelisiniz.

Dilimizin kullanımı
En önemli konulardan. Dilimizin kullanımına özen göstermelisiniz. Örneğin başlayacağınız cümlenin ilk harfine küçük başlayıp düzensiz bir cümle kurmaktansa, dilimize uygun olarak paylaşım yapmaya önem verin…

Spam yapmayın

Örneğin bir web siteniz varsa, arka arkaya birkaç kere sitenizden bağlantı paylaşmayın. Belli aralıklarla bağlantı paylaşın ve bir zamanı olsun.

Retweet etmek varken…

Takip ettiğiniz bir kişi ya da arkadaşınızın paylaştığı birşeyi kopyalayıp aynı şeyi siz de paylaşmayın. Bu durumlarda retweet etmek çok daha iyidir. Paylaşımı görüp, aynısını paylaştığınız kişi de sizi takip ediyorsa hoşuna gitmeyebilir.

Twitter MSN ortamı değildir

Twitter’ı MSN gibi kullanmamak gerekli. MSN’de sohbet eder gibi sohbet ortamı oluşturduğunuzda, takipçilerinizin Twitter timelinelarını kapladığınız için hoşlarına gitmeyecektir.

Belirtmekte fayda var: Sizi takip eden birisi konuştuğunuz kişiyi takip etmiyorsa, siz ile konuştuğunuz kişi arasında geçen mentionları görmez. (Bunun için mention’dan önce nokta işareti ile başlamanız yeterli) Ama konuştuğunuz kişiyi sizi takip eden bir başka kişi de takip ediyorsa, aranızda geçen konuşmaları göreceğinden dolayı MSN’deki gibi sohbet ortamına çevirmek, hoşuna gitmez.

Uzman olduğunuz konu hakkında paylaşım yapın

Herhangi bir konuda uzmansanız, uzmanlık alanınız ile ilgili bilgilendirici paylaşımlar yapın. Takipçilerinizin hoşuna gidecek ve işlerine yarayacaktır.

ayraç

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.