Twitter Türkiye Ofisi Şimdilik AçılmıyorDestek: Test Link
Sosyal Ağlar

Twitter yetkililerinin Türkiye’ye geleceğini bir süre önce sizlerle paylaşmıştık.

Twitter yetkilileri, Türkiye’deki yetkililerle ofis için herhangi bir anlaşmaya varmadıklarını söyledi.

The Wall Street Journal’ın haberine göre Twitter Küresel Kamu Politikasından Sorumlu Başkan Yardımcısı Colin Crowell, “dünya genelinde ofisleri yalnızca ekonomik şartlar bunu haklı çıkardığında açıyoruz” dedi. Crowell, paylaşılan içeriklerin hassas olduğunu fakat bulunan çözümün çok sert olduğunu söyledi.

Kapanmış olmanın iş ortamına yardımcı olmadığını ve parlak bir gelecek umut ettiklerini söyleyen Crowell, Türkiye hükümetiyle açık ilişkilerini ve bağlarını yeniden sağlamlaştırdıklarını ifade etti.

Crowell, Türkiye’de ofis açmanın iş ortamının durumuna göre belirleneceğini ve bunun da ülkedeki siyasi gelişmelere yakından bağlı olduğunu söyledi.

Ayrıca Crowell, vergi konusunda direkt olarak bir görüşme yapmadıklarını ve Twitter’ın reklam satışlarının Türkiye’de bir aracı üzerinden idare edildiğini, ülkede direkt olarak iş yapmadıklarını söyledi. (Ocak 2013’te Türkiye’de Twitter’ın reklam satış sorumlusunun Genart Medya olduğunu sizlerle paylaşmıştık)

Her konuda mahkeme kararına ihtiyaç olmadığını ve zaten şirket kurallarına ters düşen içeriklerle ilgili aksiyon aldıklarını söyleyen Twitter yetkilileri, mahkeme kararları ile ilgili e-posta üzerinden değil, kendi şikayet sistemleri üzerinden başvuru yapılması önerisinde bulunduklarını söyledi.

Aktarılan bilgiye göre iletişim için Twitter’ın Türkiye’de avukatı olacak.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.