Twitter’a “Sessize Al” Özelliği GeliyorDestek: Test Link
Sosyal Ağlar

Twitter’da paylaşımlarından rahatsız olduğunuz kişiler için takip etmeyi bırakmaktan başka çare bulunmuyordu. Twitter, “Mute” yani “Sessize al” özelliğini getiriyor.

“Sessize al” özelliği hali hazırda bir süredir TweetDeck ve Tweetbot üzerinde kullanılabiliyordu. Twitter, bu özelliği mobil uygulamalarına taşıyacak.

Tweet’leri görmek istemediğiniz ve aynı zamanda takip etmeyi de bırakmak istemediğiniz kullanıcılar için “Mute @kullanıcıadı” seçeneği bulunacak. İlgili kullanıcılar için bu seçenek seçildiğinde, o kullanıcıya ait tweet’ler ve RT’ler gözükmeyecek.

Twitter-Sessize-al-ozelligi-webeyn

Sessize al olarak işaretlenmiş kullanıcılar için dilediğiniz zaman bu işlemi geri alabileceksiniz. Örneğin TweetDeck’te “Sessize al” olarak işaretlenen kişileri sol alttaki Ayarlar bölümüne girerek “Mute” kısmında görebiliyoruz. “Sessize al” özelliğinin mobil platformlara ve daha sonra web versiyonuna gelmesi durumunda yine aynı şekilde Ayarlar bölümünde “Sessize al” olarak işaretlenmiş kişiler gözükebilir.

Benzer özellik uzun süredir Facebook’ta da yer alıyor. Paylaşılan haberlere göre Twitter, şimdilik bu özelliği mobil uygulamaları için kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor ve test aşamasında olduğu belirtiliyor. TweetDeck ve Tweetbot’ta kullanılabilen bu özellik, mobil uygulamalara ya da web versiyona kesin olarak gelip gelmeyeceği henüz bilinmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.