Twitter, Markalar İçin Stratejileri ve Yeni Ürünlerini TanıttıDestek: Test Link
Sosyal Ağlar

Twitter

Twitter’ın uluslararası yöneticileri, sosyal medyanın yükselen yıldızı Türkiye’nin önemini anlatmak üzere İstanbul’a geldi.

Reklam ve dijital pazarlama alanında Türkiye’nin en saygın kurumlarına uzun yıllardır hizmet veren, Twitter’ın Türkiye’deki tek resmi temsilcisi Genart Medya tarafından düzenlenen etkinlikte Twitter’ın pazarlama stratejileri ve yeni ürünleri tanıtıldı.

200 milyondan fazla aktif kullanıcısıyla dünyanın en büyük sosyal ağlarından biri olan Twitter, yeni pazarlama iletişiminin yol haritasını Genart Medya tarafından Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü’nde düzenlediği etkinlikte tanıttı.

Markaların hedef kitlelerine kısa yoldan ulaşmasını sağlayan Promoted Products reklam modelleri ve markaların potansiyel müşterileri ile sürekli etkileşimi sağlaması gibi pazarlama iletişiminin ayrıntılarının aktarıldığı toplantıda, sosyal medya pazarlamasının geleceği de masaya yatırıldı.

Twitter Satış Operasyonu Direktörü Ali Jafari’nin açılış konuşmasıyla başlayan etkinlik, bir çok markanın da kendi Twitter tecrübelerini ve Twitter’daki başarı hikayelerini anlatmasıyla devam etti. Jafari, Türkiye’nin Twitter için çok önemli bir partner olduğunu ve Türkiye pazarına Genart Medya ortaklığı ile girilen bu beş aylık süreçte oldukça başarılı bir ivme yakalandığını sözlerine ekledi.

İlgili anahtar kelimelere, cinsiyete, kullanıcıları konumlarına, ilgi alanlarına hatta mobil işletim sistemlerine göre doğrudan hedef kitleye yönelik bir pazarlama ürünü olarak sunulan Promoted Products ile şirketlerin doğrudan hedef kitlesine ulaşarak yatırımlarının değerlendirebilecekleri vurgulanan toplantıda katılımcı firmaların sunumlarına da yer verildi.

Yaklaşık 200 marka ve ajans yöneticisinin katıldığı ve bu yıl ilki düzenlenen Twitter Günü etkinliğinin önümüzdeki senelerde de tekrarlanması planlanıyor.

Twitter’ın Türkiye’deki tek resmi temsilcisi olarak faaliyet gösteren Genart Medya, ülkemizdeki kişi ve kurumların Twitter’ın sunduğu avantajlardan ayrıcalıklı bir şekilde yararlanmalarını sağlayan çalışmalara imza atmaya devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.