Turkcell’den Kocaeli’ne Üç Yılda 69 Milyon TL YatırımDestek: Test Link
Kurumsal

Turkcell, sabit ve mobil ürün, servis ve hizmetleriyle şirketlere sağladığı verimliliği canlı bir şekilde kurumsal müşterilerine deneyimletmek amacıyla hayata geçirdiği Turkcell Kurumsal Deneyim Merkezi’nde Kocaeli basınını ağırladı.

Turkcell’in 20 yıl boyunca ülkede yarattığı toplumsal ve ekonomik faydalar hakkında da bilgilerin aktarıldığı buluşmada Kocaeli’ne son üç yılda 69 milyon TL yatırım gerçekleştirildiği açıklandı.

Kocaeli basınına yaptığı açıklamada Turkcell’in müşteri sayısının 9 ülkede 70 milyonu aştığını dile getiren Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş, Türkiye’nin en önemli sanayi ve endüstri kentlerinden biri olan Kocaeli’nin Turkcell’in Marmara Bölgesi yatırımlarının %20’sini kapsadığını ve Kocaeli’ye son üç yılda toplam 69 milyon TL yatırım yaptıklarını ifade etti. 3G altyapısı için gerçekleştirdikleri yatırımlar sayesinde, Kocaeli’nde yine son üç yıl içerisinde Turkcell data kullanımının %210 artış gösterdiğini, Turkcell Superonline tarafında ise 431 km’yi kapsayan altyapı ile 44 bin hanede 18.300 aktif aboneye ulaştıklarını belirtti.

Turkcell’in Kocaeli’de imza attığı sosyal sorumluluk projelerine de değinen Selen Kocabaş “Kardelenler projesi kapsamında Kocaelili 42 Kardelen liseden, 38’i üniversiteden mezun oldu. 83 Kardelenimiz halen liseye, 20’sinin ise üniversiteye devam ediyor. Kocaeli’de gerçekleştirdiğimiz bir diğer sosyal sorumluluk projesi de Ekonomiye Kadın Gücü Projesi. 2012 yılında ekonomik üretime başlamak isteyen dar gelirli kadınlar için Türkiye İsrafı Önleme Vakfı işbirliğiyle Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın himayesinde teknolojisi ve iletişim gücümüzü seferber ederek bu projeyi başlattık. Bu seferberlik sayesinde dünyada ilk defa bir mobil operatör, bir mikro-finans kuruluşuyla ortak olarak ‘sosyal borçlanma’ modelini hayata geçirdi. Proje kapsamda Kocaeli’de bu güne kadar 497 kadınımız destek aldı. Bu kadınlarımıza sağladığımız kredi miktarı ise 778 bin TL’yi buldu. Ayrıca Kurumsal Çözüm Merkezi, Turkcell İletişim Merkezi ve Turkcell Dağıtım Merkezinde toplam 290 kişiye istihdam sağlayarak Kocaeli’deki gençlerimize yeni iş imkanları sunuyoruz.”

520 bini aşkın şirkete hizmet

Turkcell Deneyim Merkezi hakkında gelen soruları da yanıtlayan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş sözlerine şöyle devam etti. “Turkcell, bugün kurumsal pazarın lideri ve 520 bini aşkın şirkete hizmet veriyor. Turkcell’li olmayı seçen şirketler için fark yaratmak, onları teknolojiyle bir adım öne taşıyabilmek için yoğun bir çaba içerisindeyiz. Biz istiyoruz ki, boyutu ve faaliyeti ne olursa olsun tüm şirketler bu fırsatı yakalasın. Bunun için de ülkemizi doğudan batıya, kuzeyden güneye adım adım geziyor kurumsal müşterilerimize teknolojik inovasyonla nasıl bir gelişim yaşayacaklarını anlatıyoruz. Son 5 yılda bu amaçla 650 organizasyon düzenledik, 175 bin müşterimize ulaştık. Bununla da yetinmedik farklı sektörlerde faaliyet gösteren kurumsal müşterilerimize eşsiz bir deneyim alanı kurmak için Turkcell Kurumsal Deneyim Merkezi’mizi hayata geçirdik. Merkezimizde sabit ve mobil ürün, servis ve çözümlerimizi tanıtarak deneyime sunuyor, şirketlere kazandırdığımız verimliliği canlı bir şekilde deneyimletebiliyoruz.”

Geleceğin Akıllı Şehirleri dev bir makette Kurumsal Deneyim Merkezi’nde

Sektörel organizasyonların da düzenlendiği ve müşteri memnuniyet oranının %95 olduğu Turkcell Kurumsal Deneyim Merkezi’nde kurumsal müşteriler; Akıllı Araç, Akıllı Ofis, Akıllı Bulut, Akıllı Endüstri, İnternet Çözümleri, Akıllı Makine, Akıllı Çözümler, Akıllı Enerji ve Ekip Mobil uygulamalarını uzman çalışanlar eşliğinde rahatlıkla deneyimleyebiliyor. Deneyim Merkezi’nde şirket çalışanlarının kullandıkları akıllı cihazları ve uygulamaları yönetebilmek için geliştirilmiş Mobile Device Management (Mobil Cihaz Yönetimi) sistemi bölümünde akıllı telefon, tablet, ultrabook, VINN ailesi ve Smart TV’ler deneyime sunuluyor. Turkcell’in fark yaratan Akıllı Klima, Akıllı Priz, Kargo Takip, Araç Takip, SağlıkMetre gibi M2M (Machine to Machine) çözümleri canlı olarak deneyimlenebiliyor. Turkcell ve Turkcell Superonline’ün güçlü altyapısıyla farklı segmentlere yönelik Fiber internet, VoIP, PSTN, Yakınsama, Mobil Santral, Süper Santral (IP Centrex) de Kurumsal Deneyim Merkezi’nde yer alan çözümlerden birkaçı.

Turkcell Kurumsal Deneyim Merkezi’nin ilgi çeken bir diğer alanı ise geleceğin “Akıllı Şehirleri”nin resmedildiği dev maket. İncelikle işlenmiş dev makette bilimkurgu değil, Turkcell’in hali hazırda sunduğu çözümlerin tümüyle uygulandığı bir yaşam alanı tasvir ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.