Turkcell T50 ve T-Fit Resmi Olarak TanıtıldıDestek: Test Link
Mobil Dünya

Turkcell, yeni akıllı telefonu Turkcell T50’yi ve akıllı bilekliği T-Fit’i resmi olarak tanıttı. Turkcell T50, Türkiye’nin operatör markalı ilk 4G akıllı telefonu.

Turkcell, T40 modelinin ardından kendi markasını taşıyan T serisi akıllı telefonlarını geliştiriyor. T40’a göre daha üst seviye özelliklere sahip olan Turkcell T50, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde düzenlenen toplantıda resmi olarak tanıtıldı.

Turkcell-T50-webeyn

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, yaptığı açıklamada “akıllı telefonlar lüks değil, insan hayatını kolaylaştırıp bilgiye ulaştıran cep bilgisayarlarıdır. Akıllı telefona geçiş yapıp ilk kez kullanmaya başlayan her 10 kişiden 7’si Turkcell T serisini tercih etti” dedi.

Turkcell T50, hem 43,2 Mbps’ye varan hızlara ulaşabilen çift taşıyıcılı internet teknolojisini hem de geleceğin 4G teknolojisini destekliyor.

Turkcell T50; 5 inç büyüklüğünde ve 1280×720 HD çözünürlük sunan ekran, 7,8 mm kalınlık, 130 gram ağırlık, 1,2 Ghz’lik 4 çekirdekli işlemci, Android 4.4.2 KitKat, 13 megapiksel arka kamera, 2 megapiksel ön kamera, 1080p video kayıt, 16 GB dahili hafıza, 2300 mAh batarya ve hızlı şarj özelliği gibi başlıca teknik özelliklere sahip.

Turkcell’liye özel arayüz

Turkcell mühendisleri tarafından T serisine özel geliştirilen Android arayüz, Türk insanının gün içerisinde en çok kullandığı uygulamalara kolaylıkla erişim sağlayan “kart ekranı” ile geliyor. “Kart ekranı”nda Favori Kişiler, Sık kullanılan Uygulamalar, Mesajlar, E-posta, Fotoğraflar, Facebook ve Takvim kısayolları bulunuyor. Turkcell Arayüz’ün “kilit ekranı” ise okunmamış mesaj, cevapsız çağrı ve e-postalarınızı uygulamayı açmadan görüntülemenizi ve hızlıca yanıtlamanızı sağlıyor.

Turkcell, akıllı telefonları zor bulan ve alışmakta zorlananları da unutmadı. Turkcell tarafından geliştirilen Kolay Arayüz, Turkcell T50’yi, kullanımı çok daha kolay bir akıllı telefon haline getiriyor. Arama, SMS gönderme, klavye, uygulamalar ve acil aramalar için özel olarak tasarlanan Kolay Kullanım desteği akıllı telefon kullanmaktan çekinenlere büyük kolaylıklar sunuyor.

Kılıfını kendin tasarla

Türkiye’nin güzel manzaralarını gösteren canlı duvar kağıtları ve yerel zil seslerinin yanında Turkcell T50, aksesuarlarıyla da yenilikçi. Lale ve nazar boncuğu tasarımlı kılıfların yanı sıra kapaklı koruyucu kılıf da T50’nin aksesuar seçenekleri arasında. Turkcell T50 müşterileri, kılıf ve kapaklarını yalnızca kendilerine özel olarak sunulan indirim fırsatıyla birlikte tamamen kişiselleştirme şansına sahip olacak. www.turkcell.com.tr adresinden ulaşılabilen arayüz sayesinde kılıf ve kapaklar; istenen yazı, fotoğraf, filtre ve kolajlarla tasarlanabilecek. Kullanıcıların kendi yükleyeceği fotoğraflara ek olarak ayrıca sosyal medya hesaplarından görsel aktarmaları ya da istenilen renk kodlarını belirleyerek tasarım yapmaları da mümkün.

Fiyat

Turkcell T50’nin peşin fiyatı ise 699 TL olarak açıklandı. Kullanıcılar, tarifeye ek 24 aya varan taksit seçenekleriyle satın alabilecek.

T-Fit akıllı bileklik

Turkcell-T-Fit-webeyn

Turkcell, T50 akıllı telefonu ile birlikte giyilebilir teknolojiler alanında bir ürün de tanıttı. T-Fit akıllı bileklik, adım sayar, titreşimle uyandırma, yapılan mesafe, saat bilgisi, şarj durumu ve kalori takibi gibi özellikleri bünyesinde barındırıyor. T-Fit’in üzerinde 0.49 inç OLED ekran yer alıyor ve özel bir bilek hareketiyle aktif hale geliyor. Bluetooth 4.0 teknolojisiyle çalışıyor. Turkcell T – Fit mobil uygulaması aracılığıyla takip ettiğiniz bilgileriniz, onlara her an güvenli ve sorunsuz bir şekilde ulaşabilmeniz adına Turkcell Akıllı Bulut’ta saklanıyor.

Turkcell T-Fit, 4 gün pil ömrüne sahip. Piyasadaki benzer birçok akıllı bilekliğin 400 TL civarında satıldığını düşünürsek, T-Fit’in fiyatına uygun demek mümkün. Turkcell T-Fit, 119 TL’den satılacak.

Süreyya Ciliv: Sırada 4G var

“Bugün artık 4G olgunlaşmasını hızlandırmış ve belli bir olgunluğa yavaş yavaş gelmeye başlamış bir teknoloji. Bugün itibarıyla dünya üzerinde 104 farklı ülkede toplam 288 ticari LTE (4G) şebekesi faaliyet gösteriyor.

Turkcell’in, Türkiye’nin teknoloji elçisi olarak bugüne dek yaptığı yatırımlar sayesinde 3G’de dünyanın en iyileri arasına girdik. Şimdi sırada 4G var. 4G’de de dünyadaki gelişimleri yakından takip ediyor, eş güdümlü olarak en yeni teknolojileri şebekemize uyguluyor ve 4G’ye hazırlanıyoruz.

Ülkemizde 4G için belirlenmiş zaman planı henüz bulunmuyor. Bu konuda Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından öncelikle gerekli düzenlemelerin yapılması gerekiyor.”

Şimdilik Turkcell’in yeni duyurularıyla ilgili paylaşacağımız bilgiler bu kadar. Elimize ulaştığında incelemeyi sizlerle paylaşacağız.

Yeni gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.