Turkcell Superonline’dan Gaziantep’e 130 Milyon TL YatırımDestek: Test Link
Kurumsal

Turkcell Superonline, dört yıl önce fiber internet hizmetiyle tanıştırdığı Gaziantep’i geleceğin akıllı şehirleri arasına katacak ve küresel rekabette öne çıkaracak alt yapı yatırımlarını sürdürüyor.

Bugüne kadar 100 bin ev ve işyerinin kapısına kadar 1000 Mbps hızında fiber internet hizmetini ulaştıran Turkcell Superonline, müşteri odaklı abone merkezleri, OSB’lere özel kampanyaları, belediye iş birlikleri ve uçtan uca hizmet sunduğu kurumsal müşterileri ile Gaziantep’in teknolojik kalkınmasına önemli destek sağlıyor.

Dijital dünyada hayatı kolaylaştıran vazgeçilmez teknoloji ortağı Turkcell Superonline, gerek Türkiye genelinde gerekse Güneydoğu’nun sanayi ve ticaret merkezi Gaziantep’te günümüzün lider internet teknolojisi fibere yönelik yatırımları ile bu altyapıyla sunulabilecek ürün ve hizmetleri çeşitlendirme çalışmalarını anlattığı bir basın toplantısı düzenledi.

Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan, basın toplantısında yaptığı konuşmada, 2008 yılında Türkiye’yi geleceğin teknolojisi ile donatmak üzere fiber optik yatırımlarına başladıklarını ve ışık hızında interneti 14 ilde 1,8 milyon ev ve işyerinin kapısına kadar getirdiklerini belirtti.

Artık yeni bir vizyonla çalışmalarına yön verdiklerini söyleyen Erkan, “İyiden mükemmele olarak adlandırdığımız bu yolculukta başarılı finansal sonuçları, memnuniyet seviyesi yüksek müşterilerle birleştirdiğimizi görüyor; bunun getirdiği azim ve kararlılıkla aynı istikrarlı büyümeyi, Türkiye’yi de büyütmeye devam ederek sürdürmeyi hedefliyoruz. İlk yıllarda işimizin büyük kısmını oluşturan altyapı çalışmaları sonucunda hızlı ve kaliteli internetle anılır hale geldik. 2013 yılında pazar payını artıran tek operatör olduk. Şimdi bu başarımızı yeni ürün ve hizmetlerle sürdürürken müşterilerimize eşsiz internet deneyimi yaşatmaya odaklandık” diye konuştu.

“Ülkemizde akıllı şehirciliğin gelişmesi için iş birliklerimiz devam edecek’’

Şehirler için yeni bir gelişme alanı olan akıllı şehircilik uygulamaları konusundaki çalışmalara verdikleri önemin de altını çizen Erkan, şu bilgileri paylaştı:

“Bu akıllı şehirleri şimdiden inşa etmek için hem dünyada hem ülkemizde önemli çalışmalar yapılıyor. Gaziantep de bölgesinde hızla büyüyen, sanayi ve ticarete yön veren bir şehir olarak, bu konuda öncü rol üstlenme potansiyeline sahip. Biz de bu doğrultuda Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin 30 hizmet binası arasında en hızlı iletişimi sağlayacak altyapıyı sunuyoruz.”

27 bin fiber internet müşterisi

Turkcell Superonline Bireysel Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ceyhun Özata ise, Gaziantep’i 490 kilometresi şehir merkezinde olmak üzere toplam 885 kilometre fiber ağla donattıklarını belirterek, “4 yıl önce başladığımız yatırımların ardından bugün İbrahimli, Karataş, Güvenevler semtlerinin yanı sıra Merveşehir, Seyrantepe ve Beykent’teki TOKİ konutlarında 88 bin ev ve işyerinin kapısına kadar 1000 Mbps hızında fiber internet hizmetini ulaştırdık. Halihazırda 27 bin fiber müşterimiz, 14 bin ses müşterimiz bulunuyor” dedi.

Gaziantepliler ayda ortalama kişi başı 31,60 GB data tüketiyor

Gaziantep’te fiber kullanım alışkanlıklarına ilişkin verileri de paylaşan Özata, şehirdeki müşterilerinin tamamına yakınının limitsiz paketlerden yararlandığını, müşteri başına ortalama hızın saniyede 24,86 Mbps; ortalama kullanım miktarının ise 31,60 GB olduğunu, en çok data kullanan müşterilerin Karataş, İbrahimli ve Güvenevler’de yaşadığını anlattı.

Abone merkezi çalışanlarına 85 bin saat eğitim

Ceyhun Özata, telekomünikasyon gibi çok sayıda müşteriye temas eden bir sektörde kaliteli altyapıyı, müşteri odaklı bir hizmet anlayışıyla tamamlamanın önemini vurgulayarak, Gaziantep’te geçen yılın Ağustos ayında ikinci Turkcell Superonline Abone Merkezi’nin (SAM) açıldığını söyledi. Bu merkezlerde şehir sakinlerinin ihtiyaç duyduğu her türlü ürün ve hizmeti bir arada sunduklarını belirten Özata, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Gaziantep’teki SAM’larımızdan Megatech, 2013 yılındaki performansıyla şirket içinde satış performans ödülüne layık görüldü. Burada hem çalışanlarımızın çabası ve azmi hem de Gaziantep halkının teknolojiye yakın ilgisinin önemli rol oynadığını söyleyebiliriz. SAM’larda müşterilerin beklenti ve taleplerini doğru şekilde karşılamak için çalışanların eğitimine özel önem veriyoruz. Tüm Türkiye’de saha ekibinde 2 bin çalışanımız bulunuyor. 2013 yılında yaklaşık 1.700 kişiye toplam 32 bin saat eğitim verdik. Bu sene ise 2.700 kişiye toplamda 85 bin saatlik eğitim vermeyi hedefliyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.