Turkcell Superonline’ın Fiber İnternet Abone Sayısı 5 Yılda 500 Bine UlaştıDestek: Test Link
İnternet

Işık hızında fiber internet için çalışmalarına hızla devam eden Turkcell Superonline’ın abone sayısı yarım milyona ulaştı. 500 bininci abone, İzmir’de yaşayan ve 39 yaşında üniversiteye başlayan Ebru Tunçgenç oldu. Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan, Tunçgenç ailesini hız farkının anlatıldığı ‘‘Fiber İnternet Deneyim Odası’’nda ağırladı.

Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan, dünyanın en hızlı internet teknolojisi fiber internetin hayatımıza kattığı kolaylıkları yerinde deneyimleme imkanı sunulan “Fiber İnternet Deneyim Odası”nda ağırladığı Ebru Tunçgenç’e Turkcell Maxi IQ tablet ve Turkcell Maxi Pro5 akıllı telefon hediye etti. Tunçgenç ailesi ayrıca 1 yıl süreyle ışık hızında 1000 Mbps fiber interneti deneyimleyecek.

Turkcell-Superonline-aboneler-webeyn

Murat Erkan, “Bundan 5 yıl önce başlatılan ve 1,8 milyar TL’ye ulaşan yatırımlar sonucunda 75 şehre değen 32 bin kilometrelik son teknoloji fiber optik altyapı inşa ettik. Türkiye’yi, dünyanın en hızlı interneti olan 1000 Mbps ile tanıştıran ilk operatör olarak, 12 şehirde 1 milyon 400 bin ev ve işyerinin kapısına kadar götürdük. Türkiye fiber pazarının lideri olarak şimdi yarım milyon aktif müşteri ile önemli bir eşiği de atlamış oluyoruz. Türkiye’nin geleceğine yatırım yapmak ve ülkemizi, özellikle de İstanbul’u dünyadaki altyapı ağının kilit noktalarından biri haline getirmek üzere çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz” diye konuştu.

Hızlı ve kaliteli internet bağlantısı ile dünyayı yakından takip etmek amacıyla Turkcell Superonline’ı tercih eden Ebru Tunçgenç, yemek yapmaya olan düşkünlüğünü 39 yaşında girdiği üniversite sınavında İzmir Ekonomi Üniversitesi Mutfak Sanatları ve Yönetimi bölümünü kazanarak, akademik düzeye taşımış.

En büyük desteği Bilgi Üniversitesi İşletme-Ekonomi bölümü 2. sınıf öğrencisi olan oğlu Berk ve eşi Mert Tunçgenç’ten alan Ebru Tunçgenç, okul derslerinin yanı sıra evdeki boş zamanlarını da internette dünya mutfaklarını araştırarak, HD kalitede videoları seyrederek ve yeni teknikleri takip ederek değerlendiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.