Turkcell Superonline’dan Adana’ya 90 Milyon TL YatırımDestek: Test Link
Kurumsal

Turkcell Superonline, evlere kadar fiber internet hizmeti sunduğu ilk illerden biri olan Adana’da 128 bin hane ve işyerinin kapısına kadar ulaşan 800 kilometrelik fiber alt yapı inşa etti.

Akamai raporuna göre; Türkiye’de ortalama internet hızı 5 Mbps iken, Adana’da yaşayan Turkcell Superonline fiber müşterilerinin ortalama hızı 24,2 Mbps.

Turkcell Superonline, Türkiye’nin önde gelen ticaret ve kültür merkezi Adana’da günümüzün lider internet teknolojisi fibere yönelik yatırımlarının yanı sıra bu alt yapıyla sunulabilen ürün ve hizmetleri anlatmak üzere iftar yemeği düzenledi.

Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan, yaptığı konuşmada, 2008 yılında Türkiye’yi geleceğin teknolojisi ile donatmak üzere fiber optik yatırımlarına başladıklarını ve ışık hızında interneti 1,8 milyon ev ve işyerinin kapısına kadar getirdiklerini belirtti.

Türkiye ve Adana’da internet kullanım alışkanlıklarına ilişkin verileri de paylaşan Turkcell Superonline Bireysel Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ceyhun Özata’nın verdiği bilgilere göre, 36 milyonunun üzerinde internet kullanıcısı bulunan Türkiye, 35 milyon Facebook kullanıcısıyla Amerika’nın ardından dünyada ikinci sırada yer alıyor. Akamai Raporu’na göre; Türkiye’de ortalama internet hızı 5 Mbps iken, Adana’da Turkcell Superonline müşterileri kişi başı ortalama 24,2 Mbps; diğer bir deyişle Türkiye ortalamasının yaklaşık 5 katı hızla dünyaya bağlanıyor. Adanalıların kişi başı aylık ortalama data tüketimi ise 36 GB civarında bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.