Turkcell Superonline, 2014 Yılı İkinci Çeyrek Sonuçlarını AçıkladıDestek: Test Link
Kurumsal

Turkcell Superonline, 2014 yılının ikinci çeyreğinde yüzde 39 artışla 309 milyon TL gelir elde etti.

Bir önceki yılın aynı dönemine göre 2014 yılı ikinci çeyreğinde gelirlerini yüzde 39 artıran ve grup dışı gelirlerinin oranı yüzde 78’e ulaşan Turkcell Superonline, Turkcell Grubu’nun büyümesinde itici güç oldu.

İstikrarlı gelir büyümesini bu çeyrekte de sürdüren Turkcell Superonline, bir önceki yılın aynı dönemine göre ikinci çeyrekte yüzde 39 artışla 309 milyon TL gelir elde etti. Amortisman, vergi ve faiz öncesi kârını (AVFÖK) yüzde 30,2 oranında artıran şirketin AVFÖK marjı da yüzde 24,4 seviyesinde gerçekleşti. Toplam yatırım rakamı ise 2,4 milyar TL’ye ulaştı.

Turkcell Superonline’ın ikinci çeyrekte bireysel segment gelirlerindeki artış yüzde 54, kurumsalda ise yüzde 37 oldu. Bu iki segmentin toplam gelirdeki payı yüzde 66’ya ulaşırken, Turkcell Superonline’ın grup dışı gelirlerinin payı yüzde 78’e çıktı.

“Finansal göstergelerimiz sağlıklı büyümeyi işaret ediyor”

Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan

Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan

Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan, ikinci çeyrekte de gelir artışlarıyla istikrarlı büyümeyi sürdürdüklerini vurgulayarak, “2011 yılının ilk çeyreğinden bu yana kesintisiz bir gelir artışına imza attık. Sadece bir altyapı şirketi olmaktan çıkarak, ürün ve hizmetlerimizle farklılaşan bir şirket haline geldik. Finansal göstergelerimiz de sağlıklı büyümeyi işaret ediyor. Gelirlerimizde bireysel ve kurumsal segmentlerin payındaki düzenli artış da bunu açıklıyor” dedi.

2014 ikinci çeyreğinin bir dönüm noktası olduğunu işaret eden Murat Erkan, “ADSL kullanıcıları da dahil olmak üzere 90 bin yeni müşteri ile 1 milyonu aştık. Bunun içerisinde sadece fiber müşterilerimizin sayısı ise 653 bine yükseldi.” diye konuştu.

Erkan, Turkcell Grup dışı gelirlerinin payının arttığına ve Haziran 2014 sonu itibariyle yüzde 78’e ulaştığına işaret ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“2014’ün ilk yarısında Turkcell Grubu’nun büyümesinde itici güçlerden biri olduk. 4G’nin ülkemize gelmesiyle birlikte gruba olan katkımızın daha da artacağına inanıyorum. Artık insanların hareket halindeyken de yüksek hızlı internete ihtiyaç duyduğu günümüzde, 4G bir zorunluluk. Ancak 4G’nin hayata geçmesi için fiber optik altyapının daha geniş kitlelere ulaşması şart. Baz istasyonlarının fiberle birbirine bağlanması ve bu şekilde büyük miktarda verinin hızlı bir şekilde bir noktadan diğerine taşınması gerekiyor. Bizim mevcut 33 bin kilometrelik fiber omurgamız, Turkcell’ in şebekesinin de taşıyıcısı konumunda. 4G yaygınlaşmasıyla Turkcell Grubu’na desteğimiz artarken, Türkiye’nin büyümesine de katkı sağlayacağız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.