Turkcell Kullanıcıları Motorlu Taşıt Vergisi’ni SMS İle ÖğreniyorDestek: Test Link
İnternet

Turkcell

Turkcell, kullanıcıları için 2013 yılı Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) tutarlarını ve geçmiş yıllara ait borçlarını tek SMS’le sorgulamalarına imkân tanıyor.

Dileyen Turkcell’liler tek bir SMS kolaylığıyla 2013 yılında ödemeleri gereken Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) tutarını ve geçmiş yıllara ait borçlarını her an her yerden öğrenebiliyor.

Ülkedeki toplam 14 milyon motorlu taşıt sahibini ilgilendiren 2013 Motorlu Taşıtlar Vergisi Tarifesi’nin belli olması üzerine Turkcell, yeni sorgulama servisiyle müşterilerini önemli bir zahmetten kurtardı. 31 Ocak’a kadar ödenmesi gereken MTV tutarıyla ilgili bilgi almak isteyen Turkcell’lilerin tek yapması gereken, MTV yazıp boşluk bıraktıktan sonra plaka numarasını girerek (MTV PLAKANO) 1189’a kısa mesaj göndermek. Buna karşılık Turkcell MTV sorgulama servisinden yararlanan herkesin cep telefonuna 2013 yılı Ocak ve Temmuz ayı taksitlerinden her birinin tutarının ne olduğu SMS olarak anında ulaşıyor.

Turkcell’liler, aynı servisten faydalanarak geçmiş yıllara ait MTV borçlarını da öğrenebiliyorlar. Bu sorgulama için ise MTV PLAKANO ARACTESCİL TARİHİ TCKİMLİK NO yazarak 1189’a gondermek gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.