Turkcell Kullanıcılarının Yılbaşı Trafiği Yoğun GeçtiDestek: Test Link
Mobil Dünya

Turkcell

Turkcell, yılbaşına ait arama ve SMS rakamlarını açıkladı. İşte ayrıntılar…

Turkcell kullanıcıları, 31 Aralık 2012 ile 1 Ocak 2013 tarihleri arasında cep telefonundan 563 milyon dakika konuştu. Yılbaşı kutlamaları için 464 milyonu aşan sayıda SMS gönderilirken, MMS’li kutlamaların sayısı da 1.9 milyon oldu.

Turkcell kullanıcıları yılbaşını mobil alanda oldukça yoğun geçirdi. Tukcell’liler, 31 Aralık-01 Ocak tarihlerinde yakınlarıyla toplam 563 milyon dakika konuştu. Yeni yılda en çok konuşan ilk 10 il sırasıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Adana, Mersin, Diyarbakır, Hatay, Kocaeli oldu.

Cepten yapılan yılbaşı tebrik mesajları, akşamüstü saatlerinde yoğunlaştı. Turkcell’lilerin cepten en çok konuştuğu saat, 31 Aralık günü 17:00 ile 18:00 arası oldu.

Turkcell’liler 2 gün boyunca 464 milyon kısa mesaj (SMS) gönderdi. Görüntülü mesaj (MMS) ile yapılan kutlamaların sayısı ise 1.9 milyon oldu.

İnternet kullanımı da yoğun

Turkcell’liler, yılbaşı gününde toplam 367 bin GB mobil internet kullandı. Mobil internet kullanımının en yoğun olduğu ilk 10 il ise sırasıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Kocaeli, Adana, Mersin, Muğla, Hatay olarak gerçekleşti.

Turkcell’liler, yurtdışındaki sevdikleri ile de 2.2 milyon dakika konuştu. Tüm gece devam eden konuşma, SMS ve MMS trafiği, Turkcell şebekesinin gücü sayesinde hiçbir sorun yaşanmadan sabahın ilk ışıklarına kadar sürdü.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.