Turkcell Global Bilgi’nin Yeni Çağrı Merkezi Trabzon’a AçıldıDestek: Test Link
İnternet

Turkcell

Turkcell Global Bilgi, Karadeniz bölgesindeki çağrı merkezleri arasına bir yenisini daha ekledi. Yeni çağrı merkezi Trabzon‘a açıldı.

Turkcell-Trabzon-Cagri-Merkezi-webeyn-2

Türkiye’nin lider müşteri ilişkileri yönetim merkezi Turkcell Global Bilgi, öncülük ettiği Anadolu yatırımlarına bir yenisini daha ekleyerek ülke istihdamına katkı sağlamaya devam ediyor. Karabük ve Artvin çağrı merkezlerinden sonra Karadeniz Bölgesi yatırımlarına Trabzon’la devam eden Turkcell Global Bilgi, bu yatırımı ile toplam 500 kişi istihdam ediyor. Trabzon’a yapılan ilk teknolojik yatırım olma özelliğine de sahip olan çağrı merkezinde, Turkcell bireysel müşterilerine hizmet sunuluyor.

Bir süredir faaliyette olan yeni çağrı merkezinin resmi açılışı, 31 Mart Pazar günü, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Ak Parti Trabzon Milletvekili Faruk Nafiz Özak, BTK Başkanı Tayfun Acarer, Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv ve Turkcell Global Bilgi Genel Müdürü Bahadır Pekkan’ın katılımıyla gerçekleşti.

Turkcell-Trabzon-Cagri-Merkezi-webeyn

Çalışanların yüzde 70’ini kadın personel oluşturuyor

Aylık ortalama 2 milyon dakika görüşmenin yapıldığı ve 560 bin çağrının karşılandığı Trabzon Çağrı Merkezi’nde çalışanların yaş ortalaması 25, yüzde 70’i ise kadın. Bu oran, yüzde 22’lerde seyreden kadın istihdamı ile dünya ülkeleri arasında geride yer alan Türkiye için çok önemli bir oran teşkil ediyor. Çağrı merkezi çalışanlarının % 31’i lisans, % 64’ü önlisans, % 5’i de lise mezunlarından oluşuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.