Turkcell Global Bilgi’den Sivas’a Yeni Çağrı MerkeziDestek: Test Link
İnternet

Turkcell

Turkcell Global Bilgi, Sivas’ta resmi açılışını yaptığı yeni çağrı merkezi ile son bir yıl içerisinde Anadolu’da 6 çağrı merkezi açarak, yurtiçindeki toplam lokasyon sayısını 16’ya çıkardı.

Turkcell Global Bilgi’nin 300 kişiye istihdam sağladığı Sivas’taki çağrı merkezinden, Turkcell bireysel müşterilerine hizmet veriliyor.

Türkiye’nin lider müşteri ilişkileri yönetim merkezi Turkcell Global Bilgi, öncülük ettiği Anadolu yatırımlarına Alonet Bilgi Teknolojileri A.Ş. işbirliği ile bir yenisini daha ekledi. Son bir yıl içerisinde Van, Gaziantep, Şanlıurfa, Karabük ve Trabzon’da gerçekleştirdiği yatırımlarına Sivas’taki çağrı merkezini de ekleyerek ülke istihdamına katkı sağlamaya devam eden Turkcell Global Bilgi bu yeni yatırımı ile Sivas’ta toplam 300 kişiye yeni iş imkanı sundu. Merkez, Turkcell bireysel müşterilerine hizmet veriyor.

Turkcell-Global-Bilgi-Sivas-webeyn

Yeni çağrı merkezinin resmi açılışı, 11 Mayıs Cumartesi günü, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Sivas Valisi Zübeyir Kemelek, Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv,Turkcell Global Bilgi Genel Müdürü Bahadır Pekkan ve Alonet Bilgi Teknolojileri A.Ş.’nin sahibi Murat Dursun’un katılımıyla gerçekleşti.

Çalışanların yüzde 71’i kadın

Aylık ortalama 1 milyon 115 bin dakika görüşmenin yapıldığı ve 300 bin çağrının karşılandığı Sivas Çağrı Merkezi’nde çalışanların yaş ortalaması 28, yüzde 71’i ise kadın. Bu oran, yüzde 22’lerde seyreden kadın istihdamı ile dünya ülkeleri arasında geride yer alan Türkiye için çok önemli bir oran teşkil ediyor. Çağrı merkezi çalışanlarının % 18’i lise, % 44’ü önlisans, % 38’i de lisans mezunlarından oluşuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.