Turkcell Global Bilgi’den Anadolu Üniversitesi İçin Çağrı MerkeziDestek: Test Link
İnternet

Turkcell

Turkcell Global Bilgi ve Anadolu Üniversitesi arasında yapılan işbirliği sonucunda Açıköğretim Fakültesi’nde eğitim gören toplam 1 milyon 350 bin öğrencinin çağrılarını karşılayacak. “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi Etkileşim Merkezi” ile ayrıca Türkiye’de ilk kez bir üniversite, öğrenci işleri için dış kaynak çağrı merkezi kullanmış olacak.

AOF-cagri-merkezi-Turkcell-webeyn

Anadolu Üniversitesi ile ortaklaşa yürütülen proje çerçevesinde, toplam 1 milyon 350 bin açıköğretim öğrencisi, açıköğretim sistemi ile ilgili Turkcell Global Bilgi’nin “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi Etkileşim Merkezi’nden” hizmet alacak. Öğrenciler, merkeze Türkiye’nin dört bir yanından 444 10 26 numaralı telefon üzerinden ulaşabilecek.

Merkezde günlük ortalama 4300 çağrı karşılanıyor

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi Etkileşim Merkezi’de, 5’i erkek, 33’ü kadın toplam 38 çalışan bulunuyor. Günlük ortalama 4300 çağrıyı karşılayan, aylık ortalama 255 bin dakikalık üretim gerçekleştiren merkezde; öğrencilere açıköğretim sistemi ile ilgili; kayıt, kayıt yenileme, dikey-yatay geçiş, kimlik kartı işlemleri, sınav işlemleri, büroda yapılabilecek işlemler hakkında bilgi, web tabanlı uygulama için destek ve kullanıcı şifre tanımlama işlemleri ile ilgili her türlü hizmet ve bilgi veriliyor. Çağrı merkezi çalışanlarının %37’si lisans, %37’si önlisans, %26’sı ise lise mezunlarından oluşuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.