Turkcell Global Bilgi Yatırımlarıyla 2013’e Damgasını VurduDestek: Test Link
Kurumsal

Turkcell Global Bilgi yurt içinde ve yurt dışında hizmete soktuğu çağrı merkezleri ile sektörün son bir yılda en fazla çağrı merkezi açan şirketi oldu. Bu sayede binlerce kişiye istihdam sağlayan Turkcell Global Bilgi, 2013’te %40 büyürken, 20 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirdi.

Türkiye’nin lider müşteri ilişkileri yönetim merkezi Turkcell Global Bilgi, son bir yıl içerisinde yurt içinde Sivas, Siirt, Trabzon ve Şanlıurfa lokasyonları, yurt dışında ise Rusya ofisi ile yaptığı toplam 20 milyon TL yatırımla %40’lık büyüme kaydetti. 2013’te yakaladığı başarıyı, değer yaratacak yatırımlar ve teknolojik atılımlarla önümüzdeki dönemde de hızla sürdürecek olan Turkcell Global Bilgi, 2014 büyüme hedefini ise %30 oranında belirledi.

Kamuda lider

Sunduğu yenilikçi uygulamalar ve sahip olduğu hizmet ağıyla çağrı merkezi sektörünün kamu alanındaki lider şirketi Turkcell Global Bilgi, 2013’te kamuda hızla büyümeye devam etti. Turkcell Global Bilgi gerçekleştirdiği işbirlikleri neticesinde 7’si bakanlık olmak üzere 11 kamu kuruluşunun 12 farklı projesinde vatandaşa hizmet sunuyor. 2013’te, 2012 yılına oranla %40’lık bir artışla yaklaşık 34 milyon vatandaşa hizmet veren Turkcell Global Bilgi, 83 milyon dakika üretim gerçekleştirdi.

Finansta %110, özel sektörde %50 büyüme

Sektörde bankalara dış kaynak hizmeti sunan ilk 3 firma arasında yer alan Turkcell Global Bilgi, müşteri sayısını 6’ya çıkararak, 2013 yılında finans sektöründe %110’luk bir büyüme kaydetti. Ayrıca geçtiğimiz yıl özel sektörde portföyüne yeni müşteriler ekleyerek hizmet ağını genişleten ve çeşitlendiren Turkcell Global Bilgi, özel sektörde gösterdiği %50’lik büyüme ile de önemli bir başarıya imza attı.

Yurt dışında hızlı büyüme

2008 senesinde Ukrayna’da faaliyete soktuğu çağrı merkeziyle Türkiye’nin yurt dışında hizmet veren ilk ve halen tek çağrı merkezi olan Turkcell Global Bilgi, 2013’te yurt dışı pazarında giderek ivmelenen bir büyüme trendi yakaladı. Ukrayna ve Belarus’ta toplam 5 lokasyonla çalışmalarını yürüten şirket, Ukrayna’nın en hızlı büyüyen dış kaynak çağrı merkezi olarak pazarda ikinci sıraya yerleşti.

2013’te Rusya’da hizmete soktuğu satış ofisiyle de Rusya’nın telekom, finans ve medya sektörlerinin önde gelen firmalarına hizmet vermeye başlayan Turkcell Global Bilgi, bir yıl içerisinde Rusya dış kaynak çağrı merkezi pazarındaki en büyük ilk 10 çağrı merkezi arasına girdi. Rusya’ya hizmet verdiği lokasyonlarda büyüyerek kapasitesini daha da artırmayı hedefleyen Turkcell Global Bilgi, 2014’te yurt dışı hizmetleri için 2 milyon dolarlık yatırım gerçekleştirecek.

Ses Teknolojilerinde dünyanın en iyileri arasında

2010 yılında 1 milyon ses tanıma kaydı olan Turkcell Global Bilgi, bugün 10 milyonu aşkın ses tanıma kaydı ile “dünyanın en hızlı ve en büyük ses tanıma çözümü”nü Turkcell abonelerine sunuyor. Turkcell Global Bilgi, kimlik doğrulama sürecini ortalama 20 saniye kısaltan “Ses Tanıma” teknolojisiyle bugüne kadar 10 milyon Turkcell abonesi tarafından 40 milyondan fazla kullanılarak abonelere zaman kazandırdı. Aboneler için teyit ve kimlik doğrulaması gerektiren konularda, anne kızlık soyadı ya da son fatura tutarı gibi ek sorulara gerek kalmadan yönlendirme sağlayarak, ortalama teyit süresini ortalama 5 saniyeye indiriyor.

2014’te 2500 kişiye istihdam

İstihdamı bir sosyal sorumluluk projesi olarak ele alan Turkcell Global Bilgi özellikle genç nüfusu fazla, işsizlik oranı yüksek olan Anadolu’da hizmete soktuğu çağrı merkezleriyle binlerce kişiye yeni iş alanları yaratıyor. Şu an toplam 12 bin çalışanla çalışmalarını yürüten Turkcell Global Bilgi, 2014’te 2500 kişiye daha istihdam sağlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.