Turkcell Geleceği Yazanlar’da Üye Sayısı 10 Bini GeçtiDestek: Test Link
Mobil Dünya

Turkcell’in, genç nüfusun mobil yazılımcı olmaya yönlendirilmesi hedefiyle başlattığı yeni sosyal sorumluluk projesi “Geleceği Yazanlar”da üye sayısı 10 bini geçti. Türkiye’nin yanı sıra; Kanada, Meksika, Güney Afrika, Çin ve Norveç gibi 36 farklı ülkeden üyelerin de olduğu projede, 1.800 başarı belgesi alındı. Sitenin en küçük üyesi 12, en büyük üyesi ise 58 yaşında.

36 farklı ülkeden üye var

Proje kapsamında, www.turkcell.com.tr/gelecegiyazanlar platformuna, 4 ay gibi kısa bir sürede, Türkiye başta olmak üzere, Kanada, Meksika, Güney Afrika, Çin ve Norveç gibi 36 farklı ülkeden 10 bini aşkın kişi üye oldu.

Turkcell-G-Y-webeyn

1.800 başarı belgesi alındı

2 milyonun üzerinde sayfanın görüntülendiği sitede, şu ana kadar 1.800 başarı belgesi alındı. Android, İOS ve Windows Phone eğitimlerini tamamlayıp mezun olanların sayısı ise 217. Platform üzerinden eğitim alan gençler, Android, iOS ve Windows Phone gibi milyonlarca kişi tarafından kullanılan platformlara yönelik mobil yazılımlar geliştirebilecek.

En küçük üye 12 yaşında

Geleceği Yazanlar; 1.600 sayfa eğitim dokümanı, 15.000 satır kod, örnek uygulamalar ve eğitim videoları ile Türkiye’de mobil yazılım geliştirmeye ilgi duyanların buluşma noktası olmaya aday. Sitenin en küçük üyesi 12 yaşında bir ilköğretim öğrencisi, en büyük üye ise 58 yaşında.

Mobil yazılım ekosistemini kucaklıyor

Geleceği Yazanlar mobil yazılım ekosisteminde yer edinmek isteyen herkese açık. Henüz başlangıç seviyesinde olan yazılımcıların bile projeye dâhil olması mümkün. Bunun için tek yapılması gereken www.turkcell.com.tr/gelecegiyazanlar’a üye olmak. Ardından hemen Turkcell Akademi liderliğinde hazırlanan eğitimlere başlanabiliyor. Eğitim, gelişim ve mentorluk imkânlarının sunulduğu projede, ayrıca ortaya çıkacak başarılı mobil yazılımların çeşitli iş modelleri ile hayata geçirilmesi olanağı ve Turkcell iş ortaklığı fırsatları da sağlanıyor. Geleceği Yazanlar’da ayrıca ulusal çapta düzenlenecek etkinliklerle yazılımcılarla etkileşim sağlanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.