Turkcell Engellere Çalım AtıyorDestek: Test Link
Kurumsal

Turkcell, engellilere yönelik hayata geçirdiği projeleri ve alanında fark yaratan desteklerini artırarak sürdürüyor. Görme Engelli Spor Federasyonu ana sponsoru olarak Görme Engelli Bisiklet branşının hayata geçmesine katkıda bulunan Turkcell, son olarak Türkiye Futbol Federasyonu ve Türkiye Görme Engelliler Federasyonu işbirliğiyle Görme Engelli Futbol Milli Takımı ve ‘Sesi Görenler Ligi’ne de destek vermeye başladı.

Fatih Terim ve yıldız futbolculardan görme Engellilere destek

Turkcell, Görme Engelliler Futbol Ligi ‘Sesi Görenler’in yanı sıra B1 (hiç görmeyenler) Milli Futbol Takımı’na 2016 Paralimpik Oyunları yolunda sponsor olduğunu açıklamak ve 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde farkındalığı arttırmak amacıyla Ülker Sports Arena’da bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim, Mehmet Topal, Tümer Metin, Bülent Korkmaz, Metin Tekin, Ali Gültiken gibi ünlü futbolcular, basın mensupları ve görme engelli milli futbolcuların mücadele ettiği bir gösteri maçı gerçekleşti. Karşılaşma renkli görüntülere sahne olurken, her iki takımda yaptığı mücadeleyle göz doldurdu. Müsabakayı Beyaz Takım, Ali Gültiken ve Serdar Ali Çelikler’in golleriyle 2-1 kazandı. Son dakikada Bülent Korkmaz’la bir penaltıdan yararlanamayan mavi takımın tek golünü ise aynı zamanda Görme Engelli Milli Takım oyuncusu olan Ali Çavdar kaydetti.

Turkcell-engellere-calim-atiyor-webeyn-2

Turkcell’in artık ana sponsor olarak destek vereceği, 2012 Londra Olimpiyatlarına katılma başarısı gösteren Görme Engelli Milli Takımımız, İtalya’nın Loana şehrinde 8 ülkenin katılımıyla 12-24 Haziran 2013 tarihleri arasında yapılan Görme Engelliler B1 Futbol Avrupa Şampiyonası’nda B1 Futbol Milli Takımı, Almanya’yı 1-0 yenerek Avrupa 3.’sü olmuştu. Turkcell, teknolojik işbirliğinin yanı sıra Görme Engelli Futbol Ligi’ne adını verirken 2016 Paralimpik Oyunları yolunda Avrupa Üçüncüsü B1 Milli Takımı’nın da yanında olacak.

Sadece sporda değil, her alanda engelleri kaldırmak

Turkcell ve Türkiye Görme Engelliler Federasyonu arasında yapılan anlaşma ile birlikte, Türkiye’de görme engelli futbolunun tanıtımı ve sporcuların kişisel gelişimine katkıda bulunacak çalışmalar başlatılacak. Hedef engellilere hayatın her alanında fırsatlar yaratmak olarak belirlendi. Turkcell sadece sporda değil, pek çok alanda fırsat eşitliği yaratmak üzere çalışmalarını sürdürüyor. Hayal Ortağım ve Goller Cepte gibi servisleri ile de görme engellileri hayata bağlıyor. Turkcell ayrıca Türkiye’de bir ilk kez Görme Engelli Bisiklet sporunu başlattı. 5 ilde 50 sporcuya destek veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.