Turkcell Akademi İle Dünyanın Bilgisi Artık TürkçeDestek: Test Link
İnternet

Turkcell, şimdi de Türkiye’de eğitim alanında çığır açacak bir yeniliğe imza atıyor. Turkcell Grup’un stratejik gelişim merkezi olarak 2006’dan bu yana, gerek şirket içi eğitimler gerekse sanayi-üniversite iş birlikleriyle ses getiren Turkcell Akademi dijitalleşerek, “dünyanın bilgisini” milyonların erişimine açıyor. Dünyanın önde gelen eğitim kuruluşlarıyla iş birliğine giden Turkcell Akademi, bu eğitim devlerinin içeriklerini Türkçeleştirerek sunuyor.

Teknolojiyle bilgiye erişimi kolaylaştıran ve yaygınlaştıran bu yenilik sayesinde Turkcell Dijital Akademi, zaman ve mekândan bağımsız, dünyanın en güncel eğitim video ve modüllerini, ücretsiz ve tamamen Türkçe olarak sunuyor. Yakın gelecekte Türkiye ve dünyanın önde gelen eğitim kurumlarıyla işbirlikleri artarak devam edecek ve içeriğin her geçen gün daha da zenginleşmesi sağlanacak.

Dünyanın eğitim devleriyle iş ortaklığı

Turkcell Dijital Akademi, eğitim içeriğinde mükemmeliyete ulaşmak amacıyla bu alanda dünyaca ünlü eğitim kurumları ve portalleri ile de işbirliğine gitti. Dünyanın teknoloji alanında en önemli üniversitesi kabul edilen MIT (Massachusetts Institute of Technology) ile kurulan işbirliği kapsamında, “inovasyon’’ ana başlığına MIT tarafından içerik oluşturuluyor. Ayrıca üniversitenin eğitim platformları Open Courseware ve EdX’de yayınlanan içeriklerin Turkcell Dijital Akademi platformu üzerinden Türkçe olarak yayınlanması konusunda anlaşmaya varıldı. Hali hazırda “inovasyon” kategorisinde MIT eğitim videoları Türkçeleştirildi ve Turkcell Dijital Akademi portalinden sunulmaya başlandı.

65 farklı eğitmenden 2000’i aşkın video

Turkcell’in yeni eğitim platformu Turkcell Dijital Akademi’ye bilgisayar ve cep telefonları üzerinden, www.turkcell.com.tr/akademi adresini tıklayarak ulaşmak mümkün. Platform kolay arayüz ve menüleri ile kullanıcı dostu bir sistem olarak tasarlandı. Turkcell Dijtal Akademi’de “Liderlik”, “Teknoloji”, “İnovasyon ve Girişimcilik”, “İş Dünyası” ve “Öğren-Khan Academy” başlıkları altında içerikler sunuluyor. 65 farklı eğitmenden 2000’i aşkın video ve “e-learning” formatında yüzlerce eğitim bulunuyor. Turkcell Dijital Akademi’nin bu zengin içeriği, yapılacak yeni iş birlikleri ile sürekli olarak gelişmeye devam edecek.

Turkcell’lilere özel içerikler

Eğitimler 35 milyon Turkcell’liye açık ve ücretsiz. Turkcell’lilerin web sitesine üye girişi yapmak için Turkcell’lilerin 2222’ye SIFRE yazıp göndermeleri ve gelen şifreyi kullanmaları yeterli oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.