Turkcell 20. Yaşını Bursa’da KutluyorDestek: Test Link
Kurumsal

20. yıl kutlamaları çerçevesinde İstanbul dışındaki ilk toplantı ve etkinlik Bursa’da gerçekleştirildi.

Toplantıda Bursa için yaptıkları çalışmaları anlatan Filiz Karagül Tüzün, Kardelenler projesi kapsamında 32 Kardelenin liseden, 23’ünün üniversiteden mezun olduğunu, 31 Kardelenin halen liseye, 10’unun ise üniversiteye devam ettiğini söyledi.

Bir diğer sosyal sorumluluk projesinin Ekonomiye Kadın Gücü olduğunu belirten Grup Kurumsal İletişim Direktörü Karagül Tüzün, “2012 yılında Turkcell, ekonomik üretime başlamak isteyen dar gelirli kadınlar için Türkiye İsrafı Önleme Vakfı işbirliğiyle Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın himayesinde teknolojisi ve iletişim gücü seferber edilerek bu projeyi hayata geçirdi. Bu seferberlik sayesinde dünyada ilk defa bir mobil operatör, bir mikro-finans kuruluşuyla ortak olarak ‘sosyal borçlanma’ modelini hayata geçirdi. Bu kapsamda Bursa’da destek alan 3.019(üç bin on dokuz) kişi var ve sağlanan kredi miktarı 7.194.882 (yedi milyon yüz doksan dört bin sekiz yüz seksen iki) Türk Lirası” dedi.

20. yılını Anadolu’da ilk olarak Bursa’da kutlayacak Turkcell Kent Meydanı’ndaki etkinlik alanında 30 Nisan – 4 Mayıs tarihleri arasında Bursalılarla biraraya geliyor. Etkinlikler kapsamında kurulan çadırda Turkcell’in müşterilerinin desteğiyle geçirdiği 20 yıllık süreç, akılda kalan reklamlar, fotoğraflar ve anılarla anlatılıyor. Çadırda, ayrıca Turkcell’in ve Türkiye’nin 20 yılına damga vurmuş önemli olaylarının yanı sıra Türkiye iletişim tarihinde yer etmiş 20 yıllık cep telefonları müzesi de yer alıyor. Etkinlik alanında ve şehrin çeşitli noktalarında da günün farklı zamanlarında tanıtım alanları ve yarışmalar düzenleniyor.

20. yıl kutlamaları, etkinliklerin ilk durağı olan Bursa’nın ardından Manisa, İzmir, Çanakkale, Antalya, Konya, Mersin, Kayseri ve Samsun illerinde devam edecek. Turkcell müşterileri çeşitli sürprizlerle kutlamalara ortak olacak.

Yıl boyunca sürecek kutlamalar kapsamında Turkcell’liler, her ayın 20’sinde özel hediyeler kazanacak. 20. yıl şerefine, konuşma, mesajlaşma, internet ve hayatı güzelleştiren Goller Cepte, Turkcell TV, Turkcell Müzik, Akıllı Depo gibi farklı servisler, 2222’ye SURPRIZ yazıp mesaj atarak kayıt olan Turkcell’lilere hediye edilecek.

Turkcell’in tüm 20. yıl sürprizleri www.turkcell.com.tr’den takip edilebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.