Türk Telekom’dan Girişimcilere DestekDestek: Test Link
İnternet

Türk Telekom, girişimcileri desteklemek için “PİLOTT – TT Girişimleri Hızlandırma Programı”nı başlatıyor. PİLOTT, yenilikçi fikri olan girişimcileri destekleyecek, girişimcilere Türk Telekom ile işbirliği yapma fırsatı sunulacak, en başarılı girişim 100 bin TL’lik girişim sermayesinin sahibi olacak.

Girişimcilere senede üç kez çağrıda bulunacak olan PİLOTT, ilk başvuruları 9 Eylül – 20 Ekim 2013 tarihleri arasında www.pilott.com.tr adresinden kabul edecek. Jüri tarafından seçilecek başarılı girişimler, Türk Telekom ile iş birliği şansını yakalarken, en başarılı girişimci 100 bin TL’lik girişim sermayesinin sahibi olacak. En başarılı ilk üç girişimci ise Silikon Vadisi seyahatine hak kazanacak.

Turk-Telekom-PILOTT-webeyn

Her 100 yetişkinden 12’si erken dönem girişimcisi

Türk Telekom CEO’su Tahsin Yılmaz, 2023 hedeflerine ulaşmada en önemli araçlardan biri olan inovasyon ve girişimciliğin Türk Telekom’un 3D vizyonunda önemli bir odak alanına sahip olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Türkiye, genç nüfusu ile yüksek girişimcilik potansiyeline sahip ülkelerin başında geliyor. 2012 Küresel Girişimcilik Raporu’na göre ülkemizde her 100 yetişkinden 12’si erken dönem girişimcilik faaliyetlerinde bulunuyor. Türk Telekom olarak biz de üzerimize düşeni yapıyor, değer yaratacak girişimleri destekliyoruz.”

Yılmaz, PİLOTT programıyla, bilgi ve iletişim teknolojileri alanında yenilikçi iş fikirleri olan girişimcilere destek vereceklerini ve dijital yaşam dönüşümü gerçekleştirecek yeni fikirleri teşvik edeceklerini de belirterek, “Girişimcilerin yenilikçi fikirleri, Türk Telekom bilgi birikimi ve teknolojisi ile büyüyecek” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.