Tumblr, Çift Aşamalı Girişi Aktif Hale GetirdiDestek: Test Link
Sosyal Ağlar

Güvenlik önlemlerini artırmak için çalışan Tumblr, çift aşamalı giriş sistemini kullanıcılara sundu.

Tumblr kullananların Ayarlar sayfasından ulaşabileceği çift aşamalı giriş sistemi ile ilgili seçenek aktif edildikten sonra kullanıcıların cep telefonlarına doğrulama kodu geliyor.

Kullanıcılar, giriş yaptıkları esnada telefona gelen doğrulama kodunu girdikten sonra platforma giriş yapabiliyor.

Önceden sadece mail ve şifre ile giriş yapılabiliyorken, çift aşamalı giriş sistemi ile birlikte telefona gelen doğrulama kodunu girmeden giriş yapılamıyor. Böylelikle güvenlik konusunda önemli bir adım aktifleştirilmiş oluyor.

Aktif hale getirme

Çift aşamalı giriş sistemini aktif hale getirmek için, Tumblr’da üstteki simgeler arasından en sağdakinin yanında bulunan Ayarlar simgesine tıklamak gerekiyor.

Ayarlar bölümüne girdikten sonra sağ kısımdaki sekmelerden Hesap – Temel bilgiler yazısına tıkladıktan sonra ekrana gelen seçenekler arasındaki “İki aşamalı kimlik doğrulama” kısmını aktif hale getiriyorsunuz.

Seçeneği işaretledikten sonra telefon numaranızı gireceğiniz kutucuk, bölge ve hesap şifreniz isteniyor. Son olarak uygun şekilde doldurup Gönder’e basmanız yeterli oluyor. Gönder butonuna bastıktan sonra telefonunuza gelen kodu giriyorsunuz ve sistemi aktif hale getirmiş oluyorsunuz.

Bundan böyle Tumblr’a girişlerde telefonunuza gelecek olan doğrulama kodunu da girmeniz gerekecek.

Yorumlar

  1. Ben aktif hale getirdim ve diğer numaramı kaybettiğimden dolayı smsleri alamıyorum acaba nasıl çözebilir bu sorunu?

    Thumb up 0 Thumb down 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.