TTNET ‘netgelecek’ Kariyer Programı’na 14 Bin Kişi BaşvurduDestek: Test Link
İnternet

TTNET ‘netgelecek’ Kariyer Programı kapsamında 14 bin genç arasından 6 MT (Management Trainee) seçildi. Oryantasyon ve kaynaşma kampının ardından TTNET’te işe başlayan MT’lerin arasından başarılı olanlar, yurtdışı sertifika programlarına gönderilerek yurtdışında iş deneyimi edinebilecek.

TTNET tarafından hayata geçirilen “netgelecek” Kariyer Programı’na başvuran 14 bin genç arasından seçilen 6 kişi, zorlu aşamaları başarıyla geçerek MT (Management Trainee) kariyerine ilk adımlarını attı. Oryantasyon kampının ardından TTNET’te yaptıkları çalışmalar 6 ay boyunca değerlendirilerek performansları başarılı bulunan MT’ler, dünyanın saygın eğitim kurumlarında sertifika programlarına gönderilecek ve Türk Telekom Grup şirketlerinin yurtdışı ofislerinde kısa süreli çalışma fırsatına sahip olma hakkı kazanacak.

9 bin 536 MT adayının başvurduğu programda, stajyer alımları ile birlikte toplam başvuru sayısı 14 bin kişiye ulaştı. Öncelikle CV’lerin incelendiği ve 666 gencin yetenek testine alındığı süreçte İngilizce yeterlilik testi, grup mülakatı, vaka çalışmaları, yetkinlik bazlı mülakatlar yapıldı ve aralarından 4 MT seçildi. Şirket içerisinden programa katılan 20 kişi de aynı aşamalardan geçti ve bu gruptan da 2 kişi seçildi. Tüm aşamaları başarıyla geçen 6 MT’nin yanı sıra, 50 stajyere de yaz ayları boyunca TTNET’te staj yapma hakkı tanındı.

Kariyer programı kapsamında seçilen 6 MT, Saklıköy’de düzenlenen oryantasyon ve kaynaşma kampına alındı. Programda, TTNET hakkında bilgi edinen ve çalışma prensiplerini öğrenen MT’ler, bayi ve ofis ziyaretleriyle müşteri ilişkilerinin nasıl yürütüldüğünü, ürün ve hizmetlerin nasıl konumlandığını ve ofisteki çalışma ortamını da gözlemledi. ‘Gülümseyen Müşterim’ eğitimlerine katılarak, müşteri odaklı bakış açısını öğrenen MT’ler, iki haftalık eğitimin ardından işe başladı. Bu sürecin sonunda performansları ile fark yaratarak başarılı olan yönetici adayları, yurtdışı sertifika programlarına katılmaya ve yurtdışı iş deneyimi edinmeye hak kazanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.