TP-LINK’ten Sanal Özel Ağ (VPN) İçin Yeni Çözüm: TL-ER604WDestek: Test Link
Donanım & Yazılım

TP-LINK, sanal özel ağ (Virtual Private Network – VPN) kurmayı sağlayan yeni yönlendiricisini satışa sundu. TL-ER604W model VPN yönlendirici ile sanal özel ağ kurmak hem kolay hem de güvenli.

TP-LINK, yeni bir VPN (Virtual Private Network – Sanal Özel Ağ) yönlendirici (router) olan TL-ER604W’yi satışa sundu. Özellikle kurumların farklı yerlerde bulunan ofislerini internet üzerinden güvenli şekilde sanal bir ağ altında birleştirmek ve tek noktadaki sunucu, veritabanı gibi kaynaklarını paylaşıma açmak amacıyla kullandığı VPN teknolojisi için ideal bir ürün olan TL-ER604W, aynı zamanda kablosuz N desteği ile ek bir kablosuz erişim noktası/yönlendirici yatırımı gereksinimini ortadan kaldırıyor.

TP-LINK Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer, özellikle farklı yerlerde ofisi olan kurumların VPN’e gereksinim duyduğunu belirterek, “Farklı şehir ya da ülkelerde ofisi olan kuruluşlar VPN sayesinde oluşturdukları özel ağ ile hem server gibi bazı donanımları hem de veritabanı gibi bazı yazılımları ortak kullanabiliyorlar. Üstelik ilk yatırım maliyeti dışında hiçbir ek maliyet olmadan bunu yapmak mümkün” diyor.

TL-ER604W-webeyn

VPN ağ geçidi (gateway) dışında ayrıca kablosuz N gigabit bir yönlendirici olan TL-ER604W, 300Mbps kablosuz hıza ulaşabiliyor. Farklı protokolleri (IPsec, PPTP, L2TP) destekleyen ürün aynı anda 30 IPSec, 8 PPTP ve 8 L2TP VPN tünel kurmaya olanak veriyor.

En uygun maliyetle yüksek güvenlik ve yüksek performansla VPN yeteneklerini bütünleştiren TL-ER604W, kablosuz ağı açıp kapatmayı sağlayan düğmesi, ziyaretçi ağı oluşturma olanağı, PPPoE sunucu fonksiyonları gibi kullanışlı pek çok özelliği barındırıyor.

Kablosuz N desteği ile 300Mbps’a varan hızlara ulaşan TL-ER604W, aynı zamanda kablolu bağlantı için de 5 adet Gigabit portu sunuyor. Bu sayede VPN üzerinden yoğun trafik, gecikmesiz konferans görüşmeleri, HD video akışı gibi uygulamalar için ideal bir çözüm oluşturuyor.

Çoklu SSID ve konuk ağı özelliklerini de destekleyen TL-ER604W, 8’e kadar SSID kurma olanağı veriyor. Böylece farklı birimler ya da kullanıcı grupları için birkaç farklı kablosuz ağ oluşturulabiliyor. Ziyaretçi Ağı özelliği ile de hassas şirket bilgilerine erişmeden ziyaretçiler için güvenli ayrı bir kablosuz ağ sunuyor.

TL-ER604W-webeyn-2

Profesyonel yıldırım koruma teknolojisi sayesinde yıldırım çarpması gibi doğal afetlerden de koruyan ürün, iyi bir topraklı bağlantı ile 4 bin Volt’a kadar yıldırımın zararlarından yatırımı koruyabiliyor.

Avantajlar ve fiyat

• 1 Gigabit WAN, 3 Gigabit LAN ve 1 Gigabit WAN/LAN giriş yuvasına sahip,

• 30 IP, 8 PPTP ve 8 L2TP VPN tüneli aynı zamanda kurabiliyor,

• 300Mbps kablosuz N hız sayesinde ekstra bir kablosuz cihaz yatırımı gerektirmiyor,

• Çoklu SSID ve konuk ağı kurabilme olanağı ile kolay ve güvenli kablosuz paylaşım,

• 4KV yıldırımdan korunma olanağı,

• KDV dahil tavsiye edilen satış fiyatı: 599 TL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.