TP-LINK’ten Dış Mekanlar İçin Güçlü Yeni ÇözümDestek: Test Link
Donanım & Yazılım

TP-LINK’in dış mekanlar için yeni erişim noktası (access point) TL-WA7210N satışa sunuldu. Aynı aileden sıkça tercih edilen 54Mbps’lik TL-WA5210G’nin üst modeli olan ürün, dış mekanlarda, geniş mesafelerde, alan kapsama uygulamalarında kullanılabildiği gibi noktadan noktaya veri aktarımında da kilometreler boyunca 150Mbps’ye varan hızlarda çözüm sağlıyor.

2dBi çift yönlü polarize anteni sayesinde hem geniş mesafelerde dairesel alan kaplama uygulamaları hem de noktadan noktaya veri aktarımında aynı mükemmel kalitede kablosuz bağlantı sunan ürün, uygun fiyatı ile de dikkat çekiyor. Dayanıklı ve şık bir dış kaplamaya sahip olan TL-WA7210N, selefi 54Mbps hızındaki TP-LINK’in sıkça tercih edilen TL-WA5210G modeline benzer şekilde üst düzey ve kesintisiz bağlantı sunarken aynı zamanda 150Mbps hızında kablosuz bağlantı desteğine sahip. 500mw kablosuz transmisyon gücü olan ürün, uzun mesafelerde kablosuz bağlantı için istikrarlı sinyal üretebiliyor ve yüksek performans sağlıyor. Kötü hava koşullarına dayanıklı olan TL-WA7210N, yıldırıma karşı da özel bir korumaya sahip. Pasif PoE (Power over Ethernet) desteği ile konumlandırmada esneklik sağlayan ürün, RP-SMA konnektörü ile de farklı açılı veya daha güçlü antenlerin de montajına imkan veriyor.

TL-WA7210N-webeyn

Noktadan noktaya ya da noktadan çoklu noktaya veri aktarımı uygulamalarında da ideal olan ürün, kilometrelerce mesafede 150Mbps’ye varan hızlarda kesintisiz link oluşturabiliyor. Anten Hizalama, Mesafe Ayarlama gibi akıllı yönetim araçları sayesinde hem kolay kurulan hem de yüksek çıkışlı kablosuz sinyalin en optimize şekilde dağılımını sağlayarak güçlü kablosuz bağlantıyı sunan TL-WA7210N, Ping Watch Dog özelliği ile bağlantı kesintisi durumunda otomatik kapatılıp açılabiliyor. TP-LINK Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer, TL-WA7210N erişim noktasının beklenen bir ürün olduğunu belirterek, “Bu model ile dış mekan kablosuz ağ çözümlerinde yeni bir dönem başlıyor. Fiyat/performans oranı çok başarılı olan TL-WA5210G’ye gösterilen ilginin, bu ürünün üst versiyonu olan TL-WA7210N için de gösterileceğinden eminiz. Ürün duyurusu öncesi bile bu ürünü bekleyen ve bizlere soran epey kişi oldu” diyor.

TL-WA7210N

– Daha uzun mesafeli transmisyon için 500mw’a kadar güç sağlıyor,
– Kötü hava koşullarına dayanıklı koruma, 4KV şimşek koruması, entegre topraklama terminali ve 15KV ESD koruması bulunuyor,
– IEEE 802.11b/g/n ile uyumlu, 150Mbps’e kadar kablosuz hız sağlıyor,
– AP Client Router (WISP Client), AP Router ve AP çalışma modu desteği sunuyor,
– Power over Ethernet enjektörü ile maksimum 60 metreye kadar esnek dağıtım yapabiliyor,
– Farklı açılı veya daha yüksek kazançlı anten upgrade’i için harici RP-SMA konnektör sağlıyor,
– Anten Hizalama, Mesafe Ayarı, Ping Watch Dog ve Kablosuz Hız Testi gibi akıllı yönetim mekanizmaları sunuyor,
– Fiyat: 99 USD+KDV (Tavsiye edilen satış fiyatı).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.