TP-LINK’in Yeni Powerline Adaptörü SatıştaDestek: Test Link
Donanım & Yazılım

TP-LINK Türkiye, elektrik hattını kullanarak ağ genişletmeyi sağlayan yeni powerline adaptör modelini satışa sundu. Dünyanın en küçük powerline adaptörlerinden biri olan TL-PA6010KIT, 600Mbps’ye ulaşan yüksek hızı ile aynı anda birden fazla HD video indirimi sırasında bile mükemmel performans sunuyor.

TL-PA6010KIT-webeyn

TP-LINK AV600 gigabit powerline adaptör TL-PA6010KIT, mevcut elektrik hattını yüksek hızlı bir internet ağına dönüştürüyor. Üstelik bu işlem herhangi bir ek kablo, cihaz vb gerekmeden, çok kolay bir şekilde yapılabiliyor. Mevcut internet bağlantısını sağlayan cihaza (modem ya da router) TL-PA610KIT içindeki ilk adaptörü ethernet kablosu ile bağlayarak adaptörü elektrik prizine takmak, tüm elektrik altyapınızı internet ağına çevirmek için yeterli oluyor. İnternete bağlanmak istenen herhangi bir oda ya da bölümdeki bir elektrik prizine de ikinci adaptörü takarak o bölüme kablo çekmeksizin kolaylıkla internet taşınabiliyor. Üstelik ürünün yüksek hızı sayesinde 600Mbps bağlantı hızına ulaşılabiliyor.

Aynı anda birden fazla HD video

TP-LINK TL-PA6010KIT, HomePlug AV teknolojisi sayesinde 300 metreye kadar alanda 600Mbps’ye kadar yüksek hızda ve istikrarlı veri transferi ve yüksek bant genişliği sağlıyor. Bu sayede multimedya eğlence ağı kurmak için ideal bir çözüm olan ürün ile aynı anda birden fazla HD video, hatta 3 boyutlu filmler indirilebiliyor.

Bilgisayarların yanı sıra IPTV Set-Top-Box, NAS diskleri, oyun konsolları ve yazıcıları ağa bağlamayı sağlayan, tüm bu ürünlerle uyumlu olan KIT, gigabit RJ45 Ethernet girişi sayesinde aynı anda birden fazla HD video akışını, düzgün olarak iletebiliyor.

TL-PA6010£¨EU£©ÐÂÆ·E-news-´¿É«

Yeni ultra-kompakt yapısı sayesinde dünyanın en küçük powerline adaptörlerinden biri olan ürün, böylelikle her yere rahat taşınabiliyor.

Yüzde 80 enerji tasarrufu

Pratik tasarımı ve gelişmiş Güç Tasarrufu Modu ile diğer powerline adaptörlere göre daha az enerji tüketen TP-LINK TL-PA6010KIT, belli bir süre veri iletimi ya da alımı olmadığında otomatik olarak ‘Güç Tasarrufu Modu’na geçiyor. Böylece yüzde 80’lere varan oranda enerji tasarrufu yapabilen ürün, veri iletimi başladığında yine otomatik olarak ‘Çalışma Modu’na dönüyor.

Ürün ayrıca QoS işlevi sayesinde, veri iletiminde trafik önceliklendirmeyi de sağlıyor. Kullanıcılar çalıştıracakları uygulamaya göre trafik tipini seçebiliyorlar. Böylece ister görüntülü konuşma ister HD video indirme olsun yüksek bant genişliği gerektiren farklı uygulamalar birbirini engellemeden ve kesinti yaşanmadan kullanılabiliyor.

TP-LINK Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer, TP-LINK’in Türkiye’de ofis açtığı 2010 yılından itibaren powerline çözümlerini tüketicilere tanıttıklarını vurgulayarak, “Ürün yelpazemizi de sürekli genişletiyoruz. Şu anda piyasada en geniş powerline çözümlerine sahibiz” diyor. TL-PA6010KIT’in yüksek hız isteyen powerline kullanıcıları için en ideal ürün olduğunu belirten Dinçer, “Artık kablosuz ağ çözümleri, kablolu ürünlerin hızlarına ulaştı. Powerline çözümleri de diğer kablosuz ağ çözümleriyle hız konusunda yarışır noktalara geliyor” diyor.

AV600 Gigabit Powerline Adapter Kit: TL-PA6010KIT

– 600Mbps’ye kadar yüksek hızlı veri aktarım hızı,
– Bant genişliği yoğun HD video ya da 3D video akışı ve online oyun için idealdir,
– Ek bir kablo maliyeti gerekmez, mevcut elektrik kabloları kullanılır,
– Ev elektrik devresi üzerinde 300 metreye kadar iyi performans sağlar,
– Kurulumu kolay,
– Patentli Güç Tasarruf Modu sayesinde yüzde 80’e kadar güç tüketimini azaltır,
– 128-bit AES şifreleme sayesinde eşleştirilmiş cihazlar üzerindeki bir düğmeye basarak ağ güvenliği sağlar,
– Dahili QoS ile ses, video ve online oyunlar gibi bant genişliği duyarlı uygulamalarda kaliteyi garanti eder,
– IGMP IPTV akışı optimize eder; multicast iletimini destekler,
– HomePlug AV desteği ile AV500 ve AV200 Powerline adaptörleri ile uyumludur,
– Fiyat: 169 USD (KDV dahil).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.