TP-LINK Yeşil Teknoloji’yi DestekliyorDestek: Test Link
Donanım & Yazılım

TP-LINK, enerji tasarrufu yapan ürünlerle ‘yeşil teknoloji’yi destekliyor. Ayrıca ürünlerin ambalajları da yüzde 70 geri dönüşebilecek şekilde üretiliyor.

Kablosuz ağ ürünleri üreticisi ve dünya liderlerinden TP-LINK, daha az enerji tüketen ürünler geliştiriyor. ‘Yeşil teknoloji’yi destekleyen şirket, ürünlerinin tasarımı ve üretiminde enerji tasarrufunu ön plana alıyor.

TP-LINK-green-webeyn

Switch’ler başta olmak üzere pek çok TP-LINK ürünü, enerji tasarruflu yenilikçi teknolojilere sahip. Daha az güç ile ağ yapısını şekillendiren ve yöneten bu ürünler, yüzde 40 ile 85 arasında enerji tasarrufu sağlıyorlar. Örneğin yeşil teknolojili TP-LINK switch’ler bağlantı durumunu algılayarak, ağın karbon ayak izini sınırlamak için kablo uzunluğuna göre güç tüketimini otomatik olarak ayarlıyor. Switch üzerinden ağa çıkan bir bilgisayar ya da ağa bağlı başka bir cihaz kapalıysa, normal bir switch’te enerji tüketimi devam ederken, yeşil teknolojili TP-LINK switch, her giriş yuvasının bağlantı durumunu otomatik olarak saptıyor ve kullanılmayan yuvanın enerji tüketimini azaltıyor. Böylece yüzde 80’lere varan bir tasarruf sağlanıyor.

Ayrıca TP-LINK ürünleri Avrupa Birliği’nin bazı tehlikeli maddelerin kullanımını yasaklayan RoHS ile uyumlu malzemelerle üretiliyor. Ambalaj malzemeleri de yüzde 70 oranında geri dönüştürülebiliyor.

TP-LINK Türkiye Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer, enerji tasarrufunun hem doğal yaşamın ve yeşilin korunması hem de ülke ekonomisi açısından önemli olduğunu vurgulayarak, TP-LINK ürünlerinin daha az enerji tükettiğini söylüyor. Yeşil teknolojiye önem verdiklerini belirten Dinçer, “TP-LINK mühendisleri ürünleri tasarlarken şıklık, kullanım kolaylığı gibi unsurların yanında az enerji tüketmesi, çevreye daha az zarar veren malzemelerin kullanılması ve geri dönüşüm gibi konulara da özel önem gösteriyorlar. Bunun sonucunda TP-LINK ürünleri enerji tasarrufu yapıyor” diyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.