TP-LINK’ten Yeni Kablosuz Router: TL-WDR4900Destek: Test Link
Donanım & Yazılım

TP-LINK’in 900Mbps hızında, çift kanallı (dual-band) TL-WDR4900 kablosuz router’ı Türkiye’de satışa sunuldu. Şu an satışta olan N teknolojili ürünler arasında en yüksek kablosuz hız destekli ürünün toplam 6 anteni sayesinde kapsama alanı da geniş.

Çift kanallı (dual-band) olan ürün, 2.4GHz bandinda 450Mbps ve 5GHz bandında 450Mbps olmak üzere toplamda eş zamanlı olarak 900Mbps hızına ulaşabiliyor. 3 harici, 3 dahili toplam 6 anteni bulunan ürün, kablosuz kapsama alanını en üst seviyeye çıkarmayı hedefliyor.

Büyük ev ya da ofisler için ideal çözüm olan WDR4900, hem kapsama alanı hem de yüksek hızı ile geniş alanlarda dahi online oyun, HD video gibi yüksek uygulamaları 5GHz bandından; e-posta, web tarama gibi uygulamaları ise standart 2.4GHz bandından ileterek hızı hep en üst seviyede tutabiliyor.

Kablolu bağlantıyı tercih edenler için 4 adet gigabit giriş yuvası olan kablosuz router, ayrıca iki adet USB girişine de sahip. Bu sayede yazıcı, ftp sunucu olarak çalışacak harici disk vb cihazları kablo ile ağa dahil etmek mümkün olabiliyor. 1 adet gigabit WAN, 4 adet gigabit LAN girişi olan ürün, kablolu bağlantı hızını standart cihazlara göre on katına kadar çıkarıyor.

TL-WDR4900-webeyn

TP-LINK WDR4900’ün içinde bulunan işlemci de çok hızlı. 800MHz hızında işlemci sayesinde daha hızlı veri işleyebilen ürün, mevcut en etkin internet protokolü olan IPv6’yı destekliyor.

TP-LINK’in tüm ürünleri gibi çok kolay kurulup kullanılabilen ürün, kutusuyla birlikte gelen Kolay Kurulum Yardımcısı sayesinde her düzeyde kullanıcı tarafından kurulabiliyor. Tek bir tuş ile (WPS) ağ güvenliği yapılandırılabiliyor ve WPA2 güvenli bağlantı protokolünü destekliyor.

TP-LINK TL-WDR4900 eş zamanlı dual-band kablosuz router’ın avantajları

– 900Mbps hızında,
– Eş zamanlı 2.4GHz (450Mbps) ve 5GHz (450Mbps) bağlantı,
– Kablolu bağlantı için gigabit portlar ile 1000Mbps hızı ile muhteşem performans,
– 800MHz hızında işlemci (CPU),
– 3 adet 5 dBi harici ve 3 adet dahili anten ile maksimum kablosuz kapsama alanı ve kesintisiz performans,
– Çift USB girişi sayesinde yazıcı ve harici disk benzeri cihazları yerelde veya uzaktan ağ paylaşımına açma,
– WPS düğmesi sayesinde basit kablosuz güvenlik şifrelemesi,
– WDS kablosuz köprü özelliği ile kablosuz ağını genişletmek için köprüleme olanağı,
– IP tabanlı bant genişliği kontrolü ile her bir PC için ayrılan bant genişliği belirleme olanağı,
– Canlı Ebeveyn Denetimi özelliği ile çocuklar ya da personel için kısıtlı erişim ilkeleri tanımları,
– Fiyat: 399 TL (KDV dahil tavsiye edilen satış fiyatıdır)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.