TP-LINK USB Adaptörler: Mini Tasarım, Maksi Performans



Destek: Test Link
Donanım & Yazılım

TP-Link-logo-webeyn

Küçük boyutları, rahat taşınabilmeleri, yüksek hızları ile TP-LINK USB adaptörler, kablosuz internet bağlantısı ve paylaşımı için çok uygun çözümler oluşturuyor.

Masaüstü bilgisayarları (PC), kablosuz (Wi-Fi) ağlara kolayca bağlayabilmek için geliştirilen USB adaptörler, taşınabilir bilgisayar kullanıcılarının da tercih ettiği ürünler haline geldi. Wi-Fi girişi olmayan PC’ler için USB yuvasına takılarak kablosuz internet bağlantısı sağlayan bu ürünler, küçük boyutları, rahat taşınabilmeleri ve en önemlisi kablosuz interneti başka cihazlara paylaştırabilmeleri nedeniyle özellikle seyahatlerde büyük kolaylık sağlıyor.

TL-WN823N-webeyn

TL-WN823N

TP-LINK Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer, TP-LINK’in kablosuz internet konusunda her türlü gereksinime yönelik, çok geniş ürün yelpazesi olduğunu belirterek, USB adaptörlerin başlangıçta masaüstü PC kullanıcıları için tasarlandığını ifade etti. “Ürünler geliştikçe, farklı özellikler eklendikçe kullanım şekilleri de değişiyor” diyen Dinçer sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün USB adaptörler, özellikle seyahatlerde taşınabilir bilgisayar kullanıcılarının yanında bulundurmak istediği cihazlar haline geldi. Çünkü kablosuz internet olmayan yerlerde kablolu bağlantıyı da paylaştırabilmenizi sağlayan bu ürünler, SoftAP adı verilen bu özellik ile minik bir kablosuz erişim noktası (access point) işlevi görüyor.”

TP-LINK’in iki yeni model USB adaptörü, farklı tasarımları ve hızları ile farklı gereksinimlere hitap ediyor. TL-WN725N model USB adaptör, çok küçük boyutu ile sürekli USB yuvasına takılı kalabiliyor; diğer USB girişlerinde bir sorun oluşturmuyor. Özellikle notebook’larda USB girişi dışında kalan kısmı çok az olduğu için, adaptör takılı halde de notebook taşınabiliyor. 150Mbps hıza sahip olan bu model, kolay kurulumu ve gelişmiş kablosuz şifreleme özellikleri ile de kullanıcılara avantaj sağlıyor. Her türlü kablosuz bağlantı için WEP/WPA-PSK ve WPA2-PSK şifreleme desteği adaptörde bulunuyor.

TL-WN725N-webeyn

TL-WN725N

TP-LINK USB adaptörlerle, kablosuz internet paylaştırılabiliyor

TP-LINK’in diğer yeni USB adaptör modeli TL-WN823N, 300Mbps hızıyla daha hızlı bağlantı isteyenlere hitap ediyor. Akıcı HD video, ses sağlayan online oyunlar için ideal bir ürün. Bir USB bellekten farkı olmayan ürün, rahatlıkla her yere taşınabiliyor. SoftAP Modu sayesinde bu küçük adaptör sanal bir kablosuz erişim noktası olarak çalışabiliyor. Adaptörün bağlandığı PC’deki kablolu bağlantıyı, kolayca kablosuz hale getirerek dizüstü bilgisayarlar, akıllı telefonlar ya da tablet bilgisayarlar gibi diğer Wi-Fi cihazlarla paylaştırabiliyor.

Adaptör üzerinde bulunan WPS (Wi-Fi Protected Setup- Wi-Fi Koruma Kurulumu) düğmesi sayesinde tek tuş ile kolayca 128 bit şifrelemeli güvenli bir kablosuz bağlantı kurabiliyor.

Her iki üründe de kurulum son derece basit. Ürünlerle birlikte gelen kolay kurulum CD’si sayesinde her düzeydeki kullanıcı TP-LINK USB adaptörleri zahmetsizce kurabiliyor.

Bu küçük, ama işlevi büyük ürünlerin fiyatları da çok uygun. TL-WN725N’nin tavsiye edilen son kullanıcı fiyatı 33 TL (KDV dahil), TL-WN823N modelinin ise 45 TL (KDV dahil).

TP-LINK USB adaptörlere ilişkin ayrıntılı bilgi: www.tp-link.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.