TP-LINK Satışları ArttıDestek: Test Link
Donanım & Yazılım

TP-LINK Türkiye, 2013’ün ilk altı ayında geçen yılın aynı dönemine göre satışlarını yüzde 78 artırdı.

2010 yılından bu yana Türkiye’de faaliyet gösteren TP-LINK, büyümesini 2013 yılında da sürdürüyor. 2013’ün ilk altı ayında geçen yılın aynı dönemine göre projeler hariç yüzde 55, dahil yüzde 78 büyüyen şirket, bu yılın ikinci yarısında da yükselişini sürdürmeyi hedefliyor.

TP-LINK Türkiye Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer, 2013 yılında IT pazarında genel bir daralma yaşandığını belirterek, “Pazarın daraldığı bir dönemde bir önceki yıla göre satışlarımızı önemli oranda artırdık. Bunda en önemli neden, Türk tüketicisinin markamıza ve ürünlerimize güveni” diyor. TP-LINK’in Türkiye’de ofis açmasından bu yana sürekli büyüyen bir ivme gösterdiğini vurgulayan Dinçer, “Kaliteli ürünlerin de uygun fiyatlı olacağını gösterdik. Tüketici de bunu kısa sürede anlayarak markamızı benimsedi. Bunun sonucunda da projeler hariç, kutu satışı bazında yüzde 55 büyüdük” diyor.

TP-LINK Türkiye’nin üç distribütör ve bu distribütörlerle çalışan binlerce bayi aracılığıyla ürünlerini tüketiciye ulaştırdığını ifade eden Dinçer, ayrıca Türkiye’de birçok internet servis sağlayıcısı ile proje bazlı çalıştıklarını ve ürünlerin bu firmalar üzerinden kampanya kapsamında dağıtıldığını belirtiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.