TP-LINK Kablosuz Ağ Ürünleri Kullanıcı DostuDestek: Test Link
Donanım & Yazılım

TP-Link-logo-webeyn

Kablosuz ağ ürünleri üreticisi TP-LINK, tüm ürünlerini herkesin kurup kullanabileceği şekilde tasarlıyor. Genelde tüm TP-LINK ürünleri prize takılıp tek bir tuşa basarak çalışır hale getirilebiliyor.

Modemden erişim noktasına (access point), menzil artırıcı ürünlerden router’a kadar tüm ürünlerinde basit kurulumu ön plana alarak ürünleri tasarlayan TP-LINK, tüm ürünlerini her düzeyden kullanıcının kurup, kullanabileceği basitlikte üretiyor.

TP-LINK Türkiye Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer, günümüzde neredeyse internetsiz ev kalmadığını belirterek, “İnternet, su ve elektrik gibi her evde mevcut olması gereken bir altyapı unsuru haline geldi. Bu nedenle ürünlerimizin her yaştan ve seviyeden, geniş bir kullanıcı kitlesi var. TP-LINK olarak ürünlerimizi herkesin kurup, kullanabileceği basitlikte üretmemiz gerekiyor” dedi.

“Yalnız çocuklar değil, büyükler de kullanabilir!”

Günümüzde çocukların teknolojik ürünlerle kaplı bir dünyaya gözlerini açtıklarını; bu nedenle de daha bebek denebilecek dönemde bile teknolojik ürünleri rahat ve korkusuzca kullanabildiklerini belirten Dinçer, sözlerini şöyle sürdürdü: “Oysa daha üst yaş grubu olan orta yaş ve üzerindekiler, ister istemez teknolojiden daha uzaklar ve biraz korku ve çekinme duygularıyla bu ürünlere yaklaşıyorlar. Biz en gencinden en yaşlısına kadar her yaştan kitlenin rahat kurup kullanacağı ürünler geliştiriyoruz. Bu nedenle de biraz ironi ile ‘TP-LINK ürünlerini, yalnız çocuklar değil, büyükler de kullanabilir’ diyoruz”.

TP-LINK-webeyn-kurulum-ornek

TP-LINK ürünlerini kurmak son derece basit. Çoğu ürün sadece prize takılıp, üzerindeki düğmeye basılarak çalışır hale getirilebiliyor. Başka bir ürünle bağlanması/etkileşim kurması gereken ürünlerde bile bu işlem kendiliğinden sağlanıyor. Örneğin kablosuz ağının menzilini genişletmek isteyen biri, aldığı TP-LINK menzil genişleticiyi (range extender) elektrik prizine taktıktan sonra cihazlar üzerindeki WPS düğmesine basarak ürünü aktif hale getirebiliyor. Bu örnek diğer TP-LINK ürünleri için de geçerli.

TP-LINK ürünlerinde kurulumun yanı sıra kullanımı kolaylaştırıp, rahatlatan birçok özellik olduğunu vurgulayan Dinçer, “Örneğin bizim modem ve router’larımızda cihazı kapatmadan sadece kablosuz bağlantıyı kapatmayı sağlayan bir düğme bulunuyor” diyor. Bu sayede başta güvenlik olmak üzere çeşitli nedenlerle kablosuz ağı sürekli açık bırakmak istemeyen kullanıcılara çözüm sağlanmış oluyor. Dinçer ayrıca, tüketici dostu olan TP-LINK’in ürünlerinin teknolojik standartları taşımasından dolayı başka marka cihazlarla uyum sorunu olmadığını vurgulayarak, “Bu da tüketiciye hem farklı marka ürünleri kullanabilme özgürlüğü sağlıyor, hem de mevcut yatırımını koruyarak ağa yeni özellikler katabilme olanağı sunuyor. Örneğin, A marka kablolu modemi olan bir kullanıcı, interneti evinin her noktasına –kablo döşemeden- götürmek isteyebilir. Bu kullanıcı, modemini değiştirmeden bizim erişim noktası (access point) ürünlerimizden herhangi birini alarak, A marka modemle birlikte çalıştırıp kablosuz internet erişimi sağlayabilir. A marka modemle bir uyum sorunu yaşamaz” dedi.

Dünyada ve Türkiye’de kablosuz ağ pazarında lider olan TP-LINK’in bu liderliğinde, ürünlerinin kalitesi ve uygun fiyatlı olmasının yanı sıra tüketici dostu anlayışla geliştirilmesinin de etkisi büyük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.