TP-LINK, Geniş Bant Router’ı TL-ER5120’yi Satışa SunduDestek: Test Link
Donanım & Yazılım

TP-LINK, küçük ve orta ölçekli işletmeler için hat yedeklemeli, yük dengeleyici geniş bant router’ı TL-ER5120’yi satışa sundu.

Birden fazla internet bağlantısını aynı cihazda toplayıp hatları yedekleyen ve aşırı yüklenme durumunda hatlar arası yük dengeleme yapan gigabit hızlardaki router, kolay kısıtlama yapabilme gibi özelliklere de sahip.

Çok sayıda kullanıcıya sahip ya da online oyun, dosya transferi, HD video izleme ve dosya yüklemeler gibi uygulamaların birçok kişi tarafından eşzamanlı olarak sıkça kullanıldığı ortamlarda standart ağ ürünleri (Modem, Router, AP) yetersiz kalabiliyor. Bu gibi durumlarda geniş bant ağ ürünleri ile çözüm sağlanıyor. TP-LINK’in TL-ER5120 geniş bant yönlendiricisi, yüksek kapasite veri işleme yeteneği dışında birden fazla internet hattını sonlandırıp yük dengelemeli ve hat yedeklemeli çalıştırabilme, erişim kontrolü, bant genişliği yönetimi ve oturum limitleme gibi zengin yönetim özelliklerine de sahip.

TL-ER5120-webeyn

TP-LINK TL-ER5120, kurumlar için ağ çözümlerinde en önemli konulardan biri olan güvenlik açısından gelişmiş özellikler sunuyor. İnternet ve intranet üzerindeki saldırılara karşı otomatik algılama ve bloklama özelliğine sahip olan ürün, DMZ portu ile dışarıya açık sunucuları iç ağdan ayırıp, ağın güvenliğini sağlıyor. Yönetimi de kolay olan ürün, arayüzünden tek tık ile kısıtlama yapma olanağı sunuyor. Messenger/P2P uygulamaları, ftp, http, smtp gibi protokol ve uygulamaları bu arayüzden kontrol etmek ve kısıtlamak çok kolay.

Kullanıcıları QoS ile ayrı ayrı önceliklendirme ve IP tabanlı bant genişliği kontrolü gibi uygulamalarla daha etkin yönetim olanağı sunan bu yönlendirici yüksek veri işleme kapasitesi ile mevcut ağ kaynaklarından kesintisiz ve maksimum performans almayı garantiliyor.

Bir adet gigabit WAN bir adet de LAN girişlerinin (port) yanında 3 adet de LAN veya WAN girişi olarak ayarlanabilen gigabit portlara sahip olan TL-ER5120, tek bir aygıtla farklı internet ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Üründe farklı tipte 4 adet interneti (ADSL, VDSL, Fiber vb ) sonlandırıp akıllı yük dengeleme özelliği ile toplam internet yükünü, eşit şekilde birden fazla internet bağlantısı üzerinden dengeleyebiliyor. Ayrıca sonlandırılabilen bu 4 internet hattını birbirlerini yedekler şekilde ayarlamak ve aktif hat(lar)da oluşabilecek bir kesintinde anında yedek hat(lar) üzerinden çalışmaya devam etmek mümkün.

Özellikler

– 1 adet sabit Gigabit WAN portu, 1 adet sabit Gigabit LAN/DMZ portu ve 3 adet değişebilen Gigabit WAN/LAN portları,
– ARP kontrolü, DOS savunması, URL/Keyword Domain Filtrelemesi ve Erişim Kontrolü gibi gelişmiş güvenlik seçenekleri,
– Messenger/P2P torrent gibi uygulamaları tek klikleme ile kısıtlama özelliği,
– Aşırı yüklenmeyi otomatik olarak yönlendirebilen yük dengeleme özelliği,
– ‘Felaket Önleme’ (Disaster Recovery) amaçlı hat yedekleme,
– Profesyonel 4kV yıldırım koruması,
– DMZ portu,
– Web içerik filtreleme (Java, ActiveX, Cookies),
– ARP kontrolü,
– DoS/DDoS savunması,
– IP tabanlı bant genişliği kontrolü,
– Oturum limitleme,
– Port bazlı VLAN,
– Port mirror
– Statik Rota, RIP v1/v2,
– PPPoE Server (Sunucu),
– E-Bulletin (e-bülten),

TL-ER5120’nin KDV dahil tavsiye edilen satış fiyatı: 1.059 TL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.