TP-LINK, CES 2014’te Yeni Ürünlerini TanıttıDestek: Test Link
Donanım & Yazılım

TP-LINK, Las Vegas’ta gerçekleşen tüketici elektroniği fuarı CES 2014’te yeni kablosuz ağ ürünlerini tanıttı. Yeni kablosuz ağ standardı olan ac destekli TP-LINK ürünleri ile kablosuz ağ hızları 2Gbps’ye yaklaştı.

TP-LINK’in CES 2014 standında öne çıkan ürünler arasında kablosuz ağın hızını 1.9Gbps’ye (1900Mbps) kadar çıkarabilen yeni çift kanallı Gigabit yönlendirici (router) modeli AC1900 yer alıyordu.

TP-LINK-AC1900-webeyn

TP-LINK AC1900

Yeni kablosuz ağ standardı olan ac’yi destekleyen bu yönlendirici, şık ve değişik tasarımı ile de fuarda dikkati çekti. Tablet görünümüne benzeyen TP-LINK AC1900, artık evlerin vazgeçilmez ürünleri arasında yer alan kablosuz ağ ürünlerinin şık bir aksesuvar haline geldiğinin de göstergesi. TP-LINK AC1900’ü akıllı telefonlar ile yapılandırmak ve yönetmek de mümkün. TP-LINK’in Tether uygulaması ile birkaç dokunuşla akıllı telefonda AC1900 yapılandırılıp, yönetilebiliyor.

CES 2014’de TP-LINK’in tanıttığı bir diğer dikkat çekici ürün ise bulut bilişim (cloud computing) destekli IP kamera ailesi. TP-LINK’in Skylight App uygulaması ile akıllı telefon ve tablet bilgisayarlar aracılığıyla, kameraları izlemek, gece/gündüz kayıt yapmak mümkün. TP-LINK NC250 IP kamera bütünleşik ve şık tasarımı, 300Mbps kablosuz bağlantı hızı ile ev ya da küçük EAP320-RGBofislerin güvenliği için ideal bir çözüm.

TP-LINK NC250

TP-LINK NC250

TP-LINK standında yer alan TP-LINK CR700v ürünü ise çift kanallı bir kablo modem router. Ac standardında 1750Mbps hıza çıkabilen ürün, hem modem, hem router, hem erişim noktası (access point) olarak işlev görebilen bir ‘hepsi bir arada’ ürün.

Fuarda öne çıkan bir başka model ise Ethernet üzerinden elektrik iletebilen (PoE) EAP320 model erişim noktası. Yine çift kanallı ve ac standardı destekli bu model, kurumların kablosuz ağlarını genişletmek için kullanabileceği hızlı bir seçenek.

Dış mekanlar için kolay yönetilebilen, güçlü çözümler: Pharos Ailesi

TL-PA8010

TL-PA8010

TP-LINK, kurumlara yönelik yeni dış mekan çözümü olan Pharos serisini de CES 2014’te tanıttı. Uzun menzili ve yüksek bağlantı hızlı bu ürünler, fiyat/performans açısından yeni bir dönemin de başlangıcını duyuruyor. Özel tasarımları ile dış mekanlardaki her tür hava koşullarına uyum sağlayıp çalışabilen ürünler, aynı zamanda tek bir bilgisayardan kontrol edilebiliyorlar.

TP-LINK, CES 2014’te elektrik hattını kullanarak internet ağı kurmayı sağlayan powerline adaptör serisinin yeni üyesini de tanıttı. TL-PA8010 powerline adaptör, elektrik hattı üzerinden 1000Mbps’a varan hızlarda veri iletimi yapabiliyor. Ev ya da ofislerde, ek bir kablo maliyeti gerekmeden, mevcut elektrik hattı kullanılarak yüksek hızda ağ kurmayı sağlayan ürün, daha düşük hızlardaki powerline adaptörlerle de uyumlu çalışabiliyor.

TP-LINK’in CES 2014’te tanıttığı ürünler yıl içinde tüm dünya ve Türkiye’de satışa sunulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.