Telefonunuzdan Twitter’ınızı GüncelleyinDestek: Test Link
İnternet, Sosyal Ağlar

Cep telefonunuzdan Twitter hesabınıza tweet göndermek ister misiniz?

Bu tanıtacağımız hizmet, Avea ve Turkcell kullanıcıları için. Ama üzülmeyin. Twitter’ın Vodafone ile anlaşması var zaten. Twitter hesabınızda ayarlar bölümünde Mobil kısmına girip, ülke ve operatörünüzü (Vodafone) seçtikten sonra size vereceği numara ile tweet atabilirsiniz.

tweet.gen.tr sitesi sizlere SMS atarak Twitter’ınızı güncellemenize imkân sağlıyor.

Nedir?

Türkiye’den SMS kullanarak Twitter durumumuzu güncelleyemememiz sonucu ortaya çıkmış olan bu servis, herhangi bir kar amacı gütmemekte ve sadece Twitter durumunuzu SMS ile güncellemenizi sağlamaktadır.

Servisi cep telefonu numarası ve Twitter hesabı olan herkes kullanabilir. Tweet.gen.tr servisi Avea ve Turkcell kontörlü hatlarını kullanır ve bu numaraya atacağınız SMS sıradan bir SMS olarak operatörler tarafından ücretlendirilir.

Atılan SMS ‘lerden twitteramesaj.com her hangi bir kazanç sağlamamaktadır.

Unutmayın, ücretlendirmesi sıradan bir SMS gibi. Örneğin SMS hakkınız varsa rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yani arkadaşlarınıza mesaj atarken nasıl ücret gidiyorsa, aynı o şekil.

Özetlemek gerekirse, sistem nasıl işliyor?

Sitede Turkcell ve Avea olarak 2 ayrı numara yazıyor. tweet.gen.tr ‘ ye girip, twitter hesabınız ile giriş yapıp bilgilerinizi ve cep telefonunuzun numarasını Hesabım bölümünden ayarladıktan sonra, GSM operatörünüzün numarasına mesaj atacaksınız.

Örneğin, Avea kullanıcısısınız. Sitede Avea için mesaj atmanız gereken numara var. O numarayı telefonunuza kaydedin. Hesabım bölümünü doldurduktan sonra, telefonunuza kaydettiğiniz Avea numarasına mesajınızı yazıyorsunuz ve gönderiyorsunuz. Twitter hesabınızda anında çıkıyor.

Sistem Twitter şifrenizi kaydetmiyor. Zaten siteye girip Twitter ile giriş yapmayı denediğinizde uygulamaya izin verirken, altta şifreyi kaydetmeyeceği yazıyor Twitter’da.

Sistem ile ilgili sorularınız ve meraklarınız varsa Sık Sorulan Sorular bölümüne bakabilirsiniz.

Oldukça mükemmel ve kullanışlı bir hizmet. Telefondan Twitter’ını güncellemek isteyenlere tweet.gen.tr’yi öneriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.