Teknoloji Devlerinden İnternet İçin Ortak ProjeDestek: Test Link
İnternet

Facebook, Samsung, Nokia, Opera ve Qualcomm gibi teknoloji devleri, tüm dünyanın internete bağlı olmasına yönelik ortak bir girişim gerçekleştirdi.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg tarafından duyurulan Internet.org, dünyanın internet erişimi olmayan üçte ikisinin de bağlantı sahibi olmasına dikkat çeken bir oluşum. Facebook’un haricinde MediaTek, Qualcomm, Samsung, Nokia, Ericsson ve Opera’nın da yer aldığı Internet.org, internetin tüm dünyada yaygınlaşmasını amaçlıyor.

Internet.org oluşumunun erişimle ilgili engelleri aşmak için çalışacağını belirten Mark Zuckerberg, bu oluşumun amaçları arasında internet erişimi için mali durumu yetersiz olan kişilere internet imkânı sağlamanın da olduğunu söyledi.

Bu amaç ve diğer hedefler doğrultusunda diğer teknoloji devleriyle iş birliğine giden Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg, bu şirketlerle ortaklaşa çalışacağını, bilgi paylaşımı yapacağını ve sektör genelini tüm dünyanın çevrim içi hale gelmesi için harekete geçireceğini söyledi.

Ortaklaşa çalışan 7 teknoloji devinin oluşum dahilindeki bir amacı da mobil bağlantıyı daha uygun bir hale getirerek düşük maliyette yüksek kalitede telefonlar geliştirmek. Internet.org’un web sitesini buraya tıklayarak (Türkçe) ziyaret edebilir, yayınlanan videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz. Videoda sağ alt kısımdan alt yazıları açarak Türkçe alt yazılı bir şekilde izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.