Teknoloji Devleri Uygun Fiyatlı İnternet İçin Bir AradaDestek: Test Link
İnternet

Teknoloji devleri, küresel anlamda uygun fiyatlı internet için bir araya geldi.

Facebook, Microsoft, Yahoo, Intel ve Google gibi şirketler tarafından hayata geçirilen ve çeşitli kuruluşların da destek verdiği “Hesaplı İnternet İttifakı” (A4AI) organizasyonu, dünya genelinde daha uygun fiyatlı internet erişimi sunmayı amaçlıyor.

En büyük maddi desteği sağlayan Google, internet erişiminin mümkün olmadığı 5 milyar kişiyi çevrim içi yapma konusunda tek çözümün yeterli olmayacağını belirtiyor. Yapılan açıklamaya göre gelişen ülkelerde 1.1 milyar hanenin yüzde 91’i internet erişimine sahip değil. Bunun nedeni ise belirtilene göre internet fiyatlarının yüksek olması.

Hatırlamak gerekirse bir süre önce Facebook, Samsung, Nokia, Opera ve Qualcomm gibi teknoloji devleri, tüm dünyada internet erişimine yönelik bir araya gelerek bir girişim gerçekleştirmişlerdi.

A4AI web sayfası: a4ai.org

Yorumlar

  1. düşünceler

    ilk önce açılmış olan ve aktif kullanılan web sitelerine biraz daha fazla destek vererekte bu konuların üstesinde gelinebilinir olduğunu düşünüyorum. çünkü teknoloji için ilerlerme hızının hesaplanamaması gibi bir durum söz konusu haksız olamayız.

    Thumb up 0 Thumb down 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.