Tablet Pazar Payında Android Öne GeçtiDestek: Test Link
Android

Yapılan son araştırmalara göre Android, tablet pazarının lideri olan iOS’i geride bıraktı. Konuyla ilgili ayrıntılar haberimizde.

Araştırma şirketi Gartner tarafından yapılan son araştırmaya göre tablet pazarındaki en popüler işletim sistemi iOS, liderliği Android’e bıraktı ve Android, dünya genelinde tablet pazarındaki en popüler işletim sistemi oldu. iPad’ler 70 milyon satış ile yüzde 36 pazar payına gerilerken, Android 120 milyon satış rakamı ile yüzde 61.9 pazar payına ulaştı.

Android-logo-webeyn

Araştırmaya göre 2013 yılında tablet pazarında büyük yükseliş yaşandı ve satışlar yüzde 68 artarak 195 milyon rakamına ulaştı. Pazarın bu seviyeye yükselmesinin en büyük nedeni olarak her bütçeye uygun olan ve küçük boyutlardaki tabletler gösteriliyor.

Diğer bir yandan Windows işletim sistemine sahip tabletler de artış gösterdi ve 4 milyon rakamına ulaşarak pazar payını 2.1’e yükseltti. Marka olarak bakıldığında Apple halen açık ara liderliğini koruyor. Apple’ın yanında Samsung, arkasından Amazon ve Lenovo geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.