Sosyal Medya Mesaiden ÇalıyorDestek: Test Link
Sosyal Ağlar

Ankete göre çalışanların çoğu mesai saatleri içerisinde sosyal medyada ortalama 1 saat vakit geçiriyor.

Eleman.net tarafından 9 bin 120 adayın katılımıyla yapılan son ankete göre çalışanlar en çok Facebook, Twitter gibi sosyal paylaşım siteleri ve bloglarda vakit geçirirken, firma yetkilileri ise aynı ankette sosyal medya kullanımının denetim altında tutulması gerektiğini belirtiyor.

“Mesai saatleri içerisinde sosyal medyada ne kadar zaman geçiriyorsunuz?” sorusunun sorulduğu ankette adayların yüzde 55’i “1 saatten az” cevabını verirken, yüzde 17’si 1-2 saat, yüzde 16’lık bir bölüm de 4 saatten fazla sosyal medyada zaman geçirdiğini belirtti.

Sosyal medyadan sonra en çok haber siteleri ziyaret ediliyor

Ankete katılan 9 bin 120 adayın verdiği yanıtlara göre, çalışanların yüzde 45’i mesai saatleri içerisinde facebook, twitter gibi sosyal medya siteleri ve blogları ziyaret ederken, ikinci sırada yüzde 41’lik önemli bir yüzdeyle haber siteleri yer alıyor.

Firmalara göre sosyal medya kullanımı denetlenmeli

6 bin 560 firma yetkilisin katıldığı ankette ise işverenlere “Çalışanların mesai saatleri içerisinde sosyal medya kullanımı hakkında ne düşünüyorsunuz” sorusu yöneltildi. Ankete göre firma yetkililerinin yüzde 57’si “Kullanılabilir, ancak denetim altında tutulmalı” derken, onu yüzde 28’lik bir kısımla “Engellenmeli, iş verimini düşürüyor” yanıtı izledi. “Serbest olmalı, çalışan motivasyonunu arttırıyor” diyenlerin oranı ise yüzde 15 seviyelerinde kaldı.

eleman-net-sosyal-medya-anket-webeyn

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.