Sony, Yeni Ürünleri Xperia Z1 Compact ve SmartBand’i TanıttıDestek: Test Link
Mobil Dünya

Sony, Las Vegas’ta düzenlenen Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES 2014) Xperia Z1’in tüm özelliklerini şık ve yeni bir kompakt boyutta sunan Xperia Z1 Compact’ı ve giyilebilir teknoloji alanında fark yaratacak SmartBand’i sergiledi.

Xperia Z1 Compact

Premium akıllı telefon pazarında standartları yeniden tanımlamaya hazırlanan Xperia Z1 Compact, Xperia Z1’in tüm üstün özelliklerini kompakt bir boyutta sunuyor. Küçük boy ekran seven kullanıcıların bir numaralı tercihi olmaya aday Xperia Z1 Compact iyi kalitede fotoğraf makinesi performansı ve kalitesini de bünyesinde barındırıyor.

Sony’nin üstün kamera özelliklerini içinde barındıran Xperia Z1 Compact, 20,7 megapiksellik kamerası, 1/2.3 tipi CMOS görüntü sensörü Exmor RS, Sony’nin ödüllü G Lensi ve görüntü işleme motoru akıllı BIONZ ile mükemmel bir fotoğraf kalitesi sağlıyor.

Xperia Z1 Compact, bu teknolojilerin benzersiz birleşimi sayesinde, flaşın yetersiz kalacağı loş ortamlarda bile keskin ve parlak görüntüler elde edebiliyor. Yüksek deklanşör hızı ve 3x net görüntü zoom’u sayesinde, uzak mesafeden yapılan çekimlerde de karelerin flu olmasını engelleniyor. Superior Auto özelliğiyle de akıllı ortam tanıma teknolojisiyle karmaşık ayarlarla gerek kalmadan olağanüstü görüntüler yakalamanızı sağlıyor.

Sony’nin cep telefonu için uygun hale getirilen en yeni BRAVIA® TV teknolojilerini de içinde barındıran Xperia Z1 Compact’ta daha zengin ve doğal renkler sunmak amacıyla 4,3” TRILUMINOS HD Ekran yer alıyor. Sony’nin özel X-Reality akıllı süper çözünürlük teknolojisi de eksik pikseller varsa bunları bulup yeniden üretebiliyor ve kullanıcılara en net ve en gerçekçi videolar kullanıcılara sunuluyor.

Sony’nin etkileyici OmniBalance tasarımlı, toza ve suya dayanıklı (IP55 & IP58) Xperia Z1 Compact, özel kamera düğmesiyle su altında da video ve fotoğraf çekme imkanı sunarken, farklı renk seçenekleriyle farklı tarzlara hitap ediyor. Akıllı tasarımın getirdiği bir diğer yenilik olan Glove Mode sayesinde Xperia Z1 Compact, eldivenle bile her hava koşulunda rahatça kullanılabiliyor. Xperia Z1 Compact’ın Şubat 2014’te Türkiye’de satışa sunulması planlanıyor.

Giyilebilir teknoloji: SmartBand

Hızla gelişen giyilebilir teknoloji pazarında önemli bir rol oynayan Sony Mobile, SmartWear ürünleri ile Lifelog uygulamasını içeren yeni SmartWear Experience vizyonunu hayata geçiriyor. Günlük faaliyetlerinizi kaydeden Lifelog uygulamasını içeren SmartBand, kullanıcıların günlük hayatlarındaki aktivitelerinin kaydını tutmalarına imkan veriyor.

SmartBand

Tüm Android tabanlı akıllı telefonlarla birlikte çalışabilen ve halihazırda beklentilerin çok üzerinde bir satış grafiği yakalayan SmartWatch 2’nin de kısa bir süre önce piyasaya sunulmasıyla kategori lideri konumuna gelen Sony Mobile, fuar kapsamında SmartWatch 2 için güncellemeler ve yeni uygulamaların hayata geçirilmesiyle uygulama sayısını da 300’ün üzerine çıkarıyor. Cihazı destekleyen açık geliştirme platformunu kullanan dinamik geliştirici topluluğuyla bu sayının daha da artması bekleniyor.

Sony Mobile ayrıca 132 NFC özelliğine sahip aksesuar ailesinin yeni üyelerini de CES kapsamında tanıttı. Stereo Bluetooth Kulaklık SBH-80, NFC, HD ve aptX uyumlu, benzersiz yaka bandı tarzı tasarımıyla, Xperia Z1 Compact’ı tamamlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.