Sony, Xperia Z’yi CES 2013’te TanıttıDestek: Test Link
Mobil Dünya

Sony_logo_1_webeyn

Sony, Xperia Z’yi Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES 2013) tanıttı.

ABD’nin Las Vegas kentinde düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) tanıtılan Xperia Z, suya ve toza dayanıklı olmasıyla dikkat çekiyor. Qualcomm’un 1.5 GHz hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon S4 Pro işlemcisi, 13 megapiksel yeni nesil kamerası ve 4G LTE de diğer özellikleri arasında.

Xperia Z, Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemine sahip. Xperia Z, olağanüstü keskinlikte görüntü kalitesi sağlayan teknolojisi Reality Display gücünü Mobile BRAVIA® Engine 2’den alıyor.

Xperia Z ayrıca, Sony’nin dijital kameralarında bulunan ve akıllı telefonlar için uyarlanmış dünyanın ilk HDR (High Dynamic Range) video görüntü sensörü olan Exmor RS’i taşıyor. Bu teknoloji, arka ışık çok kuvvetli olduğunda dahi olağanüstü kalitede fotoğraf çekilmesine imkân veriyor.

Sony_Xperia_Z

Bütün bu teknolojik özellikleri, pil tüketen uygulamaları otomatik kapatan, ekran açıldığında ise yeniden başlatan Battery STAMINA Mode ile birleştiren Xperia Z, pilin bekleme süresini 4 katına çıkarıyor.

7,9 mm’lik incecik gövdesi ve benzersiz OmniBalance tasarımı ile fark yaratan Xperia Z, toz ve su geçirmez özel tabakası sayesinde sıradışı tasarımının altını çiziyor.

Xperia Z tüm dünyada olduğu gibi Mart 2013’te Türkiye’de de satışa sunulacak.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.