Sony Xperia Z Ultra İncelemeDestek: Test Link
İnceleme

Donanım ve Yazılım

Xperia Z1 ile hemen hemen aynı özelliklere sahip olan Xperia Z Ultra’nın boyutları 179 x 92 x 6,5 mm. Sıkıntı yaratacak bir kalınlıkta değil, ancak boyutları fazlasıyla büyük. 212 gr. ağırlığa sahip olan Xperia Z Ultra’nın ekran boyutu 6.44 inç.

Ekran çözünürlüğü 1920 x 1080 piksel. 344 PPI’a yani inç başına düşen piksel sayısına sahip. Yeterli ve bir o kadarda kaliteli bir parlaklık sunan Xperia Z Ultra’da Geri, Ana Ekran ve Seçenek / Ayarlar tuşları dokunmatik olarak yer alıyor.

Android 4.2 işletim sistemi ile duyurulan modelde 2,2 GHz hızında çalışan Snapdragon 800 işlemci yer alıyor. Hızı gayet iyi, Snapdragon 800 ise artık birçok kişinin özellikle aradığı bir işlemci tipi. Snapdragon 800 bulunması bu durumda Xperia Z Ultra’ya artı bir değer katıyor. 2 GB RAM yer alıyor ve Xperia Z Ultra, batarya konusunda da oldukça iddialı. 3050 mAh batarya kapasitesi, oldukça yüksek bir değer. Sunduğu iyi performansa, elbette batarya performansı da dahil.

Bu arada Android 4.2 ile duyurulmuştu fakat güncelleme konusunda Sony, son olarak kısa bir süre önce Xperia Z1 ve Xperia Z Ultra’ya Android 4.3 Jelly Bean güncellemesini sunmuştu. Yani bundan böyle Android 4.3 Jelly Bean, Xperia Z Ultra’da da kullanılabiliyor. Xperia Z Ultra’da diğer Sony modellerinde olduğu gibi Sony’e özel uygulamalar da yer alıyor.

Sonraki: Performans ve Kullanım

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.