Sony Xperia Z İncelemeDestek: Test Link
İnceleme

Sony’nin yeni amiral gemi modeli Xperia Z’yi inceliyoruz.

Sony‘nin su ve toza karşı dayanıklı olması sebebiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başaran modeli Xperia Z, inceleme için misafirimiz oldu. Kullanımımız esnasında göze çarpanları ve yaşadığımız tecrübeleri aktarıyoruz.

Piyasaya çıkmadan önce merak uyandıran ve ilk kez CES 2013‘te tanıtımı gerçekleştirilen Xperia Z; siyah, beyaz ve mor renk seçenekleri ile satışta. Xperia Z, sahip olduğu özellikler itibariyle rekabet içerisinde yer buluyor. Aynı zamanda HTC One ve Galaxy S4 gibi ciddi rakipleri bulunuyor.

Tasarım

Xperia Z‘nin neredeyse her tarafında koruma kapakları bulunuyor. Bunlar elbette su geçirmemesi için tercih ediliyor. Yağmur altında rahatlıkla konuşabileceğiniz, su altına soktuğunuzda 30 dakikaya kadar sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam ettiğini gördüğünüz bir telefona sahip oluyorsunuz Xperia Z‘yi kullanmaya başladıktan sonra. Belirtelim: Xperia Z‘yi su ile temas ettirdiğinizde hoparlörden çıkan ses konusunda olumsuz anlamda biraz değişiklik oluyor ve kuruduktan sonra normale dönüyor. Biraz keskin ve büyük yapıya sahip olan Xperia Z, yukarıda da bahsettiğimiz gibi siyah, beyaz ve mor olarak farklı renk seçenekleriyle satışta. Geri, Ana Ekran ve Uygulamalar kısayolları fiziksel olarak değil, dokunmatik olarak yer alıyor.

SONRAKİ SAYFA [2]

 

Sayfalar: 1 2 3 4 5

Yorumlar

  1. Su ile temas ettikten sonra hoparlörü ile ilgili problem olduğunu duymuştum ama geçiyormuş sonra.

    Thumb up 0 Thumb down 0

  2. davut çapşek

    sony xperia z su geçirmez dedikleri telefon yalanmış benim telefonum ilk su temasın da su aldı servise verdik sıvı temas garanti kapsamı dışı dediler şimdi bunu tum turkiyeye duyurucam tuketici haklarınada gidicem radyolarla da görüşücem sony insanları dolandırıyor suya toza dayanıklı dediler reklam yaptılar yalanmış sony kınıyoruz rezil bi firma

    Thumb up 0 Thumb down 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.