Sony’den Yeni Kablosuz HD Görüntülü Konferans SistemiDestek: Test Link
Donanım & Yazılım

Sony, görüntülü konferans sistemleri ailesine 60 fps’de 1080p çözünürlüğe kadar destek veren yeni PCS-XC1 modelini ekledi.

PCS-XC1’in Exmor® CMOS sensörü ve View-DR teknolojisi, pencereden gelen ışığın yakınında çekim yaparken veya diğer zorlu ofis aydınlatma koşullarında (örneğin bir projektör kullanılıyorken) net görüntüler üretiyor. View-DR teknolojisi bunun için her bir pikselin parlaklığını ayarlayarak gölgeleri ortaya çıkarıp aydınlık noktaları yumuşatıyor ve PTZ kamera, istenen görüntüleme açısını desteklemek için ayarlanabiliyor.

Standart sistem 60 fps’ye kadar 720p çözünürlükte HD görüntüler iletebiliyor. İsteğe bağlı PCSA-RXC1 HD yükseltme yazılımı, iletim kabiliyetini 1080/60p’ye çıkararak her biri 1920×1080 çözünürlükte olan HD konferans videosunun ve H.239 ile uyumlu masaüstü ekran görüntüsünün 30 fps’de eşzamanlı olarak iletilmesine imkân tanıyor. Sistem bu yükseltmeyle birlikte yüksek çözünürlüklü görüntülerin paylaşılmasını gerektiren tasarım konferansları ve benzer etkinlikler için ideal hale geliyor. PCS-XC1’in ses optimizasyonu teknolojisi, ortam akustiğini ve mikrofon pozisyonunu ayarlayarak yüksek kaliteli ses sunuyor. Bu teknolojiye eşlik eden yeni mikrofon aralığı ayarı özelliği, mikrofona hem uzak hem de yakın seslerin net bir şekilde üretilmesini sağlıyor.

Kompakt, entegre bir ünite olan PCS-XC1, 1,8 kg’lık ağırlığıyla kolayca taşınabiliyor. Taşınabilirlik sayesinde ürün, kalabalık odalar, konferans odaları ve her büyüklükten ofis alanları için ideal bir çözüm sunuyor. İsteğe bağlı PCSA-WXC1 kablosuz yazılımının yüklenmesi ve USB kablosuz LAN modülünün takılmasıyla kablosuz LAN üzerinden kolayca mobil görüntülü konferans gerçekleştirmek mümkün hale geliyor.

Sony Europe Görsel İletişim Çözümleri Ürün Müdürü Alessandro Marcello “PCS-XC1 mobil katılımı gerçeğe dönüştürüyor. Hareket halindeyken konferanslara katılmak için tek yapmanız gereken şey, Sony’nin mobil erişim yazılımını (PCSA-SAG1) PCS-XC1 sistemine yüklemek ve H.323 ile uyumlu IPELA Communication Mobile uygulamasını (PCS-MEP) tabletinize veya akıllı telefonunuza yüklemek. Cazip fiyatı ve güçlü isteğe bağlı özellikleriyle PCS-XC1, birçok müşteri için etkili, yüksek maliyet performansına sahip bir çözüm sunuyor. PCS-XC1, geleneksel sınırları aşarak görüntülü konferansları odalardan çıkarıp esnek ve taşınabilir bir hale getiriyor.” diyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.